Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Je tu VIAMO! Apka, vďaka ktorej môžete posielať peniaze na telefónne čísla

Je tu VIAMO! Apka, vďaka ktorej môžete posielať peniaze na telefónne čísla
Roman Calík
Je tu VIAMO! Apka, vďaka ktorej môžete posielať peniaze na telefónne čísla

Cez víkend odštartovala zaujímavá služba, ktorá vám umožní poslať jednoducho peniaze komukoľvek. Stačí ak poznáte jeho telefónne číslo. Neveríte?

Už sa vám stalo, že ste napríklad na večernej akcii s priateľmi nemali dostatok hotovosti na úhradu vášho účtu? Možno už vôbec nemusíte nosiť „cash“. Vďaka novej službe VIAMO, ktorú na trh prinášajú Tatra banka a VÚB banka, totiž viete komukoľvek zaslať bezhotovostne peniaze priamo na telefónne číslo. Stačí tak, aby mal hotovosť niekto z vašich priateľov, zaplatil účet a vy mu viete ihneď poslať sumu, ktorá uhradí vaše pivá. Je to jednoduché.

VIAMO

Nová aplikácia VIAMO je určená pre klientov Tatra banky a VÚB banky, ale možno ju čoskoro ponúknu aj ďalšie banky. Cez aplikáciu môžete komukoľvek zaslať menšie platby tak, že vám stačí poznať telefónne číslo príjemcu. Ten ihneď po odoslaní platby dostane notifikačnú SMS správu, z ktorej sa dozvie, že ste mu uhradili nejakú sumu. Príjemca môže byť klientom akejkoľvek banky, avšak musí sa pre vydzvihnutie platby registrovať na stránke www.viamo.sk ako príjemca.

Ak ste klientom Tatra banky a VÚB banky, musíte si aplikáciu pre iOS alebo OS Android stiahnuť a prepojiť vaše telefónne číslo s vaším účtom. Každá banka má vlastnú aplikáciu, ich funkcie sú však v súčasnosti identické. Prepojenie telefónneho čísla a účtu si vyžaduje viacero krokov, zvládnete to však do 5 minút. Potom už môžete posielať akúkoľvek platbu komukoľvek z telefónneho zoznamu. Limit platieb je však 50 €/platbu, resp. denne 150 € v Tatra banke a 200 € vo VÚB banke. Príjemca musí mať telefónne číslo slovenského operátora.

VIAMO

Samotná platba je veľmi rýchla a bezpečná. Stačí zadať telefónne číslo príjemcu, resp. ho vybrať z telefónneho zoznamu, zadať sumu a potvrdiť PIN kódom, ktorý ste si vytvorili pri prepojení vášho telefónneho čísla s účtom. Aplikácia je prehľadná a dokonca vidíte, kto vašu platbu prijal, resp. ktorá platba ešte čaká na vyzdvihnutie. A to najlepšie je, že aplikácia aj platby sú bez akýchkoľvek poplatkov.

VIAMO

Počas tlačovej konferencie k novej službe nás zaujala aj diskusia s CEO VIAMO – Adamom Marekom a generálnym riaditeľom Tatra banky – Igorom Vidom či generálnym riaditeľom VÚB banky – Ignaciom Jaquototom. Práve Igor Vida si myslí, že o 10 rokov resp. i skôr, už nebudeme potrebovať nič iné len mobilné zariadenie. S ním budeme ovládať takmer všetko, vrátane svojich účtov. Dokonca si myslí, že čoskoro budeme i platby realizovať hlasovými pokynmi, kde náš hlas bude bezpečnostným prvkom namiesto akýchkoľvek hesiel či PIN kódov. Tešíte sa na takúto budúcnosť? Zatiaľ si užívajte súčasnosť, možno aj s novinkou VIAMO.

VIAMO

Foto: Tatra banka, VÚB, VIAMO, TECHBOX