Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Je tu extrémna Dacia Spring, čím sa líši od tej pôvodnej?

Je tu extrémna Dacia Spring, čím sa líši od tej pôvodnej?
Zdroj | Dacia
Zdroj | Dacia
Igor Neštrák
Je tu extrémna Dacia Spring, čím sa líši od tej pôvodnej?
Zdroj | Dacia
Zdroj | Dacia

Po necelých dvoch rokoch od predstavenia prvej elektrickej Dacie prichádza rumunský výrobca s modernizáciou modelovej rady Spring. Najlacnejší európsky elektromobil dostane podstatne výkonnejší elektromotor.

Na bruselskom autosalóne odhalila Dacia verziu Spring Extreme, ktorá predstavuje výkonnejšiu verziu s novým elektromotorom a upraveným dizajnom. Najzásadnejšou zmenou je navýšenie výkonu z pôvodných 33 kW (44 koní) na 48 kW (65 koní).

V kombinácii s novou prevodovkou poskytuje lepšiu akceleráciu a rekuperáciu energie v širokom rozsahu. Výrobca zatiaľ nezverejnil bližšie informácie o maximálnej hodnote krútiaceho momentu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Dacia

Akumulátor má stále rovnakú kapacitu 26,8 kWh a v kombinovanom cykle WLTP dosahuje dojazd 220 kilometrov. V meste je dojazd až 305 kilometrov. Je síce pravda, že kombinovaný dojazd klesol o 10 km, v meste je však stále rovnaký ako v prípade slabšej verzie.

Výkonnejšia verzia dopĺňa pôvodnú slabšiu, ktorá bude naďalej ponúkaná v úrovni Essential. Stupeň Extreme vybavený výkonnejším elektromotorom nahrádza výbavu Expression a vďaka mnohým dizajnovým prvkom dodáva Springu väčší pocit exkluzivity.

Zdroj | Dacia

Interiéru vozidla dominujú akcenty Copper Brown, logo Dacia Link na predných sedadlách a potlač na predných gumenných koberčekoch. Štandardom je 7-palcový dotykový displej s navigáciou a cúvacou kamerou.

Vo Francúzsku bude možné objednať model Dacia Spring Extreme od 17. januára s cenami od 22 300 €. V porovnaní so základnym modelom je Spring Extreme drahší o 1500 €. Prvé dodávky vozidiel sú naplánované tesne pred začiatkom leta.

Zdroj