Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Je Lenovo Tab V7 malý tablet, alebo obrovský smartfón?

Je Lenovo Tab V7 malý tablet, alebo obrovský smartfón?
Zdroj | Lenovo
Marek Šimunek
Je Lenovo Tab V7 malý tablet, alebo obrovský smartfón?
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Pre niekoho platí, že väčšie je lepšie, iní zas povedia presný opak. Rovnako to platí aj v prípade smartfónov. A ako sú na tom tablety? Odpoveď môžeme hľadať napríklad v novom kúsku Lenovo Tab V7, ktorý výrobca predstavil počas prebiehajúcej výstavy MWC 2019 v španielskej Barcelone.

Aj keď výrobca už názvom zariadenia zaradil túto novinku medzi tablety, pravdou je že pre väčšinu ľudí to bude aj tak smartfón s veľkým displejom. A to aj napriek tomu, že displej Lenovo Tab V7 má uhlopriečku 6,95“.

Ten ponúkne príjemné rozlíšenie 1 080 x 2 160 px a pomer jeho strán je 18:9. Mal by byť teda pomerne jednoducho ovládateľný práve pre používateľov, ktorí sa rozhodnú využívať ho, ako smartfón. Samozrejme vďaka veľkému displeju sa hodí najmä na sledovanie multimediálneho obsahu.

Zdroj | Lenovo

Práve pre toto využitie vybavilo Lenovo svoj nový kompaktný tablet, alebo ak chcete veľký smartfón dvojicou reproduktorov, ktoré ponúkajú technológiu Dolby Atmos. Poteší aj použitie 3,5 mm audio konektoru.

Pozrite si

Lenovo Yoga C930 – otočný 360° notebook s reproduktormi priamo v kĺbe

Okrem toho nájdete v novinke aj snímač odtlačkov umiestnený na zadnej strane. Otázne je však, ako pohodlné bude jeho používanie, keď budete v rukách držať takto veľký smartfón. Možno si to uvedomilo aj Lenovo a preto tento kúsok vybavili systémom pre rozpoznávanie tváre. Snímač odtlačkov tak nebudete v podstate musieť vôbec používať.

Zdroj | Lenovo

Po stránke výkonu sa nejedná o žiadny top model. O pohon Lenova Tab V7 sa stará pred dvoma rokmi predstavený osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 450, ktorý má k dispozícii podľa verzie 3 GB, alebo 4 GB operačnej pamäte.

Zdroj | Lenovo

Podľa danej verzie sa líši aj integrované úložisko. Model s 3 GB RAM bude mať 32 GB priestoru a model so 4 GB operačnej pamäte 64 GB. Samozrejme nebude chýbať ani podpora pamäťových kariet.

Lenovo Tab V7 podporuje pamäťové karty o maximálnej kapacite 128 GB. Slot však má okrem miesta pre pamäťovú kartu, aj možnosť poňať aj dvojicu nano SIM kariet. Tablet tak podporuje Dual SIM.

A prečo by niekto túto „obludu“ používal, ako svoj smartfón? Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade je to spomínaný veľký displej, ktorý sa hodí na sledovanie videí počas cestovania do práce, či školy.

Zdroj | Lenovo

Druhým nemenej podstatným dôvodom je batéria, ktorá má kapacitu 5 180 mAh. To znamená, že Lenovo Tav V7 vám smelo vydrží aj ten najintenzívnejší deň pracovného nasadenia. Batériu pritom budete nabíjať prostredníctvom štandardného USB-C konektora.

Posledným dôvodom je určite cena. Odporúčaná maloobchodná cena pre Európu je v prípade modelu s 3 GB operačnej pamäte a 32 GB úložiskom len 249 €. Phablet Lenovo Tab V7 by sa do predaja mal dostať v priebehu apríla tohto roku.

Zdroj | Lenovo

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Zdroj