Reklama

Je iPhone 4 navrhnutý len pre handsfree telefonovanie?

Marek Šimunek

Revolučný telefón Apple iPhone 4 sa ešte ani poriadne nezačal predávať a už prví majitelia hlásia problémy so signálom a padaním hovorov. Podľa prvých informácií za to môžu antény umiestnené po bokoch zariadenia a ich interferencia s ľudskou pokožkou.

 

Apple iPhone 4

Apple pri uvedení nového iPhone 4 vychvaľoval jeho nový dizajn, ktorý dovolil použitie tvrdeného skla na prednej aj zadnej strane. Z toho dôvodu bolo nutné umiestnenie antén pre GSM, GPS, Bluetooth a Wi-Fi do bočných stien telefónu, ktoré sú vyhotovené z nerezovej ocele. Aj keď dizajnovo nie je možné novému iPhone 4 vytknúť takmer nič, prví užívatelia na fóre macrumors.com hlásia problémy s intenzitou signálu. iPhone 4 pri držaní v ruke a umiestnení prstov ruky na jednotlivé oceľové plochy stráca signál, ako dokumentujú aj videá nových majiteľov iPhone 4. Strata signálu je taká silná, že môže dôjsť k prerušeniu hovoru.

Apple iPhone 4

Podľa niektorých dohadov sa mohli tieto problémy objaviť vďaka tomu, že Apple pri reálnom testovaní prototypov iPhone 4 používal púzdra, ktoré zakrývali jeho tvary z dôvodu utajenia nového dizajnu. Vďaka týmto púzdram tak pravdepodobne k interferencii nedošlo. Riešením teda môžu byť obaly „Bumpers“, ktoré Apple predstavil ako príslušenstvo pre iPhone 4. Nemúsite sa však obávať, že nový iPhone je nepodarok. Redaktor Wall Street Journal Walter S. Mossberg, ktorý napísal jednu z prvých recenzií Apple iPhone 4, bol podľa jeho vyjadrenia spoločnosťou Apple uistený, že spoločnosť o chybe vie a jedná sa len o softvérovú chybu, ktorá by mala byť odstránená v najbližšej aktualizácii iOS.

Zdroj: www.macrumors.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.