Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JBL Tuner Black - perfektný reproduktor s rádiom

JBL Tuner Black - perfektný reproduktor s rádiom
Michal Spiegel
JBL Tuner Black - perfektný reproduktor s rádiom
98 %
JBL Tuner Black je perfektným a hlavne kompaktným reproduktorom, ktorý zároveň slúži ako bezdrôtové rádio. Okrem podareného dizajnu váš očarí aj kvalitným zvukom.

Výhody

  • zabudované rádio aj Bluetooth
  • kvalitný zvuk
  • prednastavenie staníc

Nevýhody

  • absencia odolnosti

Takmer v každej recenzii na bezdrôtové audio reproduktory vyčítam modelom jedno a to isté – absencia rádia. Zdá sa, že moje „modlitby“ boli vypočuté a v JBL si konečne povedali, že prečo novému reproduktoru okrem Bluetoothu nepridať aj anténu a tuner. Reproduktor JBL Tuner Black je presne to, čo trhu s kvalitnými a hlavne dostupnými audio reproduktormi chýbalo.

Pozrite si

JBL Soundgear BTA – Bluetooth reproduktor z budúcnosti

Dizajnovo sa jedná o klasický JBL valcový reproduktor, ktorý však dostal trochu ostrejšie hrany a protišmykové podstavce, takže reproduktor pevne drží na stole.

Okrem tlačidiel reproduktor dostal aj informatívny displej, ktorý vám okrem stavu batérie prezradí aj to, aké rádio zrovna máte naladené a dokonca vám aj zobrazí aktuálne hranú skladbu. Shazam tak vyťahovať nemusíte vždy keď v rádiu počujete nejakú novinku. Táto funkcia mohla reproduktoru ostať aj pri Bluetooth počúvaní spolu s možnosťou ovládania reproduktoru pomocou tlačidiel, no nemôžem mať všetko.

Reproduktor môžete využiť v troch variantoch – ako Bluetooth bezdrôtový reproduktor, ako rádio cez DAB/DAB+ a ako bežné FM rádio, ktoré si musíte naladiť. Výhodou je, že vrchnú časť ovládania tvorí aj päť tlačidiel na prednastavenie staníc podobne ako to nájdeme v autách.

Batéria sa zobrazuje v percentách a záleží od toho, ako nahlas reproduktor počúvate a tiež od toho, v ktorom móde. Priemerne vám však rádio vydrží tých osem hodín a z osobnej skúsenosti som ho nabíjal každé tri dni pri počúvaní 2-3 hodiny denne na bežnej hlasitosti.

Pozrite si

JBL Bar Studio je skvelý soundbar za dobrú cenu

Mimochodom JBL nezabudlo v balení ani na bežnú prípojku do elektriny, takže nabíjanie iba cez USB kábel je minulosťou. JBL Tuner je ideálnym spoločníkom na cesty, no počas testovania si našiel aj čestné miesto doma, kde dočasne reproduktor nahradil domáce rádio, ktoré hrá horšie a nemá Bluetooth. Po rannom vypočutí správ mi stačilo stlačiť jediné tlačidlo a už som si z tohto malého dela užíval perfektnú hudbu z aplikácie Spotify.

Nevýhodou reproduktoru JBL Tuner Black je absencia odolnosti voči ošpliechaniu vodou podobne ako to majú ostatné reproduktory od JBL. Taktiež mi chýbala možnosť pripojenia cez Wi-Fi sieť, no to sú všetko drobnosti, ktoré som ochotný prekusnúť. Za cenu 99 eur dostanete skutočne kvalitný produkt, ktorý splní vaše očakávania.

JBL Tuner Black si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.