JBL LINK View – Google Assistant s kvalitným zvukom a s obrazovkou

ZDROJ | Harman

Kým asistentku Amazon Alexa môžeme nájsť v smart reproduktoroch s obrazovkou už takmer rok, podobné zariadenie s Google Assistant do teraz chýbalo. Nakoniec sa Google spojil so spoločnosťou JBL a spoločne prinášajú reproduktor JBL LINK View.

JBL LINK View nadväzuje na reproduktory JBL LINK so zabudovaným hlasovým ovládaním Google Assistant. Tento reproduktor sa ale od tých predchádzajúcich líši 8-palcovou obrazovkou s rozlíšením 1 280 x 720 pixelov, na ktorej je možné sledovať YouTube, prenos z bezpečnostných kamier Nest alebo v spojení s 5-megapixelovou webkamerou aj telefonovať. Vstavaný je aj štandard Chromecast, ktorý umožňuje rozšíriť prehrávaný zvuk aj do ďalších kompatibilných reproduktorov.

ZDROJ | Harman

JBL sa s týmto reproduktorom chce od konkurencie odlíšiť kvalitou zvuku a preto na prednú stranu umiestnilo dvojicu 10 W reproduktorov a na zadnú stranu pasívny žiarič pre vylepšenie basov. JBL ale myslelo aj na praktickosť a vie, že tento reproduktor patrí najmä do kuchyne.

Pozrite siGoogle Assistant chce byť všade, prichádzajú smart displeje

Reproduktor má preto relatívne malé rozmery (330 x 150 x 100 mm) a vyrobený je z materiálov, ktoré sa ľahko utierajú. Samozrejme nesmie chýbať ani odolnosť IPX4, teda odolnosť voči ošpliechaniu vodou.

ZDROJ | Harman

JBL LINK View zatiaľ nemá stanovenú cenu, no na trhu by sa mal objaviť niekedy v lete. Bohužiaľ pre nás, v predaji bude iba na americkom trhu.

ZdrojHarman

Komentáre k článku