Reklama

JBL iBT: Prenosné UFO

Drahomír Piok

Od Spoločnosti JBL, ktorá je dcérskou spoločnosťou Harman Kardon, príde raz začas zaujímavý výrobok, ktorý je určený Apple výrobkom. Najnovším je táto „placka“ s modelovým označením iBT. Aj keď je tento výrobok očividne orientovaný pre iOS, dokážete na ňom prehrať skladbu z akéhokoľvek moderného telefónu so základnou funkciou Bluetooth.

JBL iBT

Až štvorica reproduktorov od JBL

Dizajn JBL iBT je jednoduchý a neobyčajný. Niekomu môže pripomínať UFO, niekomu ďalšiemu placku alebo zrezaný kužeľ. V predaji sa nachádza variant s čiernou alebo bielou farbou. V tejto, najpravdepodobnejšie plastovej konštrukcii, sa ukrýva až štvorica reproduktorov vrátane subwoofera. Nezvykle silné osadenstvo výrobku, ktorý nepotrebuje externé napájanie. Výdrž počas zaťaženia reproduktora sa pohybuje od piatich hodín vyššie. Ako zdroj energie sa využívajú batérie typu AA. Reproduktory JBL Odyssey s neodymovými magnetmi rovnomerne „rozdávajú“ zvuk do celých 360°. Ich frekvenčný rozsah sa pohybuje od 100 Hz až do 20 kHz. Maximálny výkon je 8 W na jeden reproduktor. DSP procesor spolu s nakalibrovaným ekvalizérom má podávať veľmi slušnú kvalitu výstupnej hudby.

JBL iBT

Viacero rôznych vstupov

Ak by váš mobilný telefón neobsahoval Bluetooth nezúfajte. JBL iBT si poradí aj s touto prekážkou. Na svojom tele má 3,5 mm audio konektor pre AUX, ale aj USB vstup. Takto pohodlne prehráte svoje audio súbory takmer z akéhokoľvek zariadenia. Okrem toho iBT obsahuje aj vstavaný mikrofón. Ten je plne kompatibilný s iOS, no iné platformy sa nespomínajú. Okrem reproduktora JBL dodáva v balení aj šikovný stojan, na ktorý si môžete tablet alebo telefón pokojne uložiť. Rozmery iBT dosahujú 150 x 65 x 150 mm a hmotnosť má presne 600 gramov. Reproduktor nájdete v predaji už aj u nás na Slovensku za cenu od 140 €.

JBL iBT

Foto: JBL

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.