Reklama

Jazdili sme Audi e-tron v Abú Dhabí, prvé prémiové elektrické SUV bez zrkadiel!

Roman Calík

Audi vstupuje do segmentu elektrických áut s poriadnou peckou. Nový e-tron je doteraz najlepšie elektrické auto, aké sme mali možnosť vyskúšať. Pozrite si naše video z prvej jazdy, na ktorú budeme dlho spomínať. Užite si ju s nami aj vy.

11. decembra bol pre našu redakciu veľký deň. Počas vianočného zhonu sme mali exkluzívnu možnosť odlietieť do ďalekého Abú Dhabí, aby sme pre vás vyskúšali prvé elektrické SUV od Audi. A bol to teda poriadny zážitok.

Audi e-tron je prémiové SUV, ktoré nekričí: „Aha, som elektrické auto“. A to je dobre. Dizajn tak nie je zbytočne futuristický, no po vzore súčasných nových modelov Audi má všetky dobré dizajnové vychytávky. Neprehliadnuteľná osemuholníková predná maska, LED svetlá vzadu cez celú šírku aj s animáciou, interiér plný displejov a hodný označenia prémiový.

Audi e-tron prichádza s viacerými prvenstvami, napríklad ponúkne ako prvý sériový elektromobil rýchle nabíjanie vstavanej 95 kWh batérie výkonom až 150 kW! A na Slovensku to aj reálne využijete, napríklad na diaľnici R1 v lokalite Budča. Navyše na Slovensku pôjde o prvý automobil s kamerami namiesto spätných zrkadiel. A to už je úplne iná budúcnosť, ktorú Audi štartuje.

 

Pozrite si

Audi e-Tron oficiálne predstavený, môže mať Tesla Model X problém?

Veľkú reportáž z Abú Dhabí s podrobnými skúsenostami s Audi e-tron pre vás pripravujeme už v najbližších dňoch. Teraz si však nájdite 15 minútiek a užite si naše prvé video dojmy. Bude to stáť za to 🙂

A ak sa vám Audi e-tron páči, môžete si ho už aj rezervovať. Cena elektromobilu začína na 79 900 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov na cestu a pobyt redaktora TECHBOX ďakujeme spoločnosti Audi Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.