Jazdené auto kúpite už aj on-line z celej Európy, do 14 dní ho môžete vrátiť

ZDROJ | Lenovo

Český start-up Carvago vstupuje na slovenský trh. Mladá spoločnosť chce zmeniť spôsob, akým nakupujeme jazdené vozidlá – cez internet. V databáze si vyberiete jazdené auto pokojne aj z Nemecka a cez internet si ho rovno kúpite. Samozrejme, platí možnosť vrátenia do 14 dní bez udania dôvodu.

Európske online trhovisko jazdených áut Carvago.com dnes vstupuje na slovenský trh. Služba prináša na Slovensko svoju unikátnu službu pre on-line nákup jazdených áut, ktorá chce kompletne zmeniť zaužívané štandardy automobilového trhu. Po úspechu v Česku v tomto roku plánuje Carvago expanziu do ďalších celkovo 12 európskych krajín, v ktorých chce svojim konceptom zmeniť trh s jazdenými autami.

Ako to funguje?

Vďaka dátam. V Európe je podľa služby v ponuke približne 6 miliónov jazdených áut, pričom Carvago na základe algoritmu, ktorý hodnotí rôzne parametre, filtruje z tejto skupiny približne 750 000 okamžite dostupných áut zo 14 krajín Európy s vekom do 10 rokov a nájazdom maximálne 150 000 kilometrov.

ZDROJ | Carvago

Len čo kliknete na vami vybrané vozidlo, že ho chcete kúpiť, jeho technický stav kompletne preveruje vlastná technická inšpekcia CarAudit za poplatok 39 €. Ten ale vratný nie je. Ak kontrola zistí na aute vážne nedostatky alebo je auto inak rizikové, Carvago vám odporučí iné alternatívy a celý proces kontroly sa opakuje. Ak ale auto chcete rezervovať, môžete tak urobiť za poplatok a tak nehrozí, že by sa medzičasom (počas kontroly) predalo.

ZDROJ | Carvago

K zákazníkom sa tak majú dostať iba autá v dobrom technickom stave. Na každé auto totiž Carvago poskytuje šesťmesačnú záruku, ktorú si môžete predĺžiť až na 2 roky (za príplatok).

Nechýba ani možnosť vrátiť auto bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Týmto krokom predaj jazdených áut po prvýkrát vstupuje do plnohodnotného on-line predaja a zákazník môže pri nákupe využiť všetky možnosti, ktoré mu dáva európska legislatíva pri kúpe tovaru cez internet. 

ZDROJ | Carvago

Cez Carvago je možné vybaviť si rovno aj poistenie a auto si nechať doručiť až k sebe domov. Nemusíte sa tak o nič starať, hoci tieto extra služby sú za nemalý príplatok.  Platforma však vozidlá pred samotným predajom vykupuje do svojho vlastníctva, tým pádom si zákazník môže jednoducho uplatniť záruku a vozidlo reklamovať u Carvago.com. 

Celý proces nákupu auta chce Carvago výrazne zjednodušiť a priniesť doň nové štandardy – od technickej inšpekcie cez kompletné zaistenie poistenia a financovania až po doručenie auta až ku dverám. Prečo ale si pri elektromobile Carvago účtuje registračnú daň (Zákonný poplatok) podľa výkonu, pričom nič také na Slovensku neexistuje je otázne. Všetky elektromobily majú jednotný registračný poplatok 33 €. 

ZDROJ | Carvago

„Carvago je služba, ktorá výrazne zjednodušuje celý proces nákupu auta a posúva ho do 21. storočia. Kúpa auta cez je u nás úplne transparentná. Keď si zákazník z celoeurópskej ponuky vyberie auto, my preveríme jeho históriu podľa VIN čísla a podrobíme ho certifikovanej technickej kontrole. Vybrané vozidlo mu doručíme až domov, pričom zákazník môže do 14 dní od kúpy odstúpiť bez udania dôvodu,“ hovorí Jakub Šulta, CEO Carvago.com.

 

Komentáre k článku