Reklama

Jawbone Era: prvý headset s pohybovým senzorom

Dominik Fúsek

Od predstavenia prvého mobilného telefónu s akcelerometrom ubehli už dlhé roky, dnes už je táto súčiastka samozrejmosťou a dostáva sa aj do ďalsích oblastí (PixelOptics emPower: inteligentné okuliare so zaostrovaním). Spočiatku sa jeho schopnosti využívali aj na ovládanie mobilu pohybmi (napríklad prehrávač Walkman 3.0 v mobiloch značky Sony Ericsson), dnes už sa využíva len pri mobilných hrách a na automatickú zmenu orientácie obrazovky. Starý princíp sa ale znovuzrodil vo firme Jawbone, kde vytvorili prvé Bluetooth slúchadlo obdarené touto súčiastkou. Era je navyše dizajnovo vyspelá a šancu pri nej nemá ani nepríjemný šum.

Jawbone Era

Jawbone Era už na prvý pohľad upúta dizajnom – headset je dostupný v štyroch vyhotoveniach (Midnight, Shadowbox, Smokescreen a Silver Lining). Navyše je malý a váži iba 10 gramov. Era obsahuje dva mikroprocesory, ktoré okrem iného majú za úlohu aj aktívne potláčať šum, prostredníctvom technológie NoiseAssassin 3.0. O kvalitnú reprodukciu hudby a hovoreného slova sa stará 10 mm reproduktor s HD zvukom.

Jawbone Era

Jedinečným robí slúchadlo prítomnosť akcelerometra, vďaka ktorému môžete Eru ovládať aj pohybom. Zatiaľ fungujú len dva pokyny (zatrasenie pre spárovanie s mobilom a poklepanie pre prijatie/ukončenie hovoru), na ďalších sa však poctivo pracuje. Podľa výrobcu sa tým začína nová éra, ako napokon hovorí aj samotný názov zariadenia. Od revolučného zariadenia by sme však očakávali novšiu verziu technológie Bluetooth, ktorá by okrem väčšieho dosahu ponúkla aj výrazne nižší odber energie. Bluetooth 2.1 a 5,5 – hodinová výdrž už dnes nikoho neprekvapia. Slúchadlo už je v predaji, zatiaľ však len v USA, a to za cenu necelých 100 €.

Jawbone Era

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.