Reklama

Jabra ukázala ďalšie automobilové Bluetooth slúchadlo

Dominik Fúsek

Spoločnosť Jabra patrí medzi najpopulárnejších výrobcov Bluetooth príslušenstva. Okrem klasických slúchadiel na ucho sa v poslednom čase stále viac venuje aj telefonujúcim vodičom. Už dávnejšie výrobca predstavil modely Freeway a Cruiser2. Novinka s jednoduchým menom Drive sa nesie v podobnom duchu.

Jabra Drive

Ide teda o ďalšiu Bluetooth súpravu umiestňovanú na slnečnú clonu v aute. Použitím príslušenstva Jabra Drive sa nielenže vyhnete riziku pokuty za telefonovanie počas šoférovania, navyše získate aj pohodlný a jednoduchý spôsob, ako v aute ovládať mobilný telefón. A to nie jeden, Jabra umožňuje spojenie s dvomi naraz. Spárovanie samozrejme prebehne pomocou technológie Bluetooth a podľa slov výrobcu je extrémne jednoduché, všetky nastavenia vraj headset vykoná sám. Na tele prístroja sú tlačidlá pre zapnutie, úpravu hlasitosti a uskutočnenie hovoru.

Jabra Drive

Čo sa týka použiteľnosti prístroja, zďaleka jeho možnosti nekončia len pri telefonovaní. Samozrejmosťou je podpora prehrávania hudby, pribudol dokonca aj prenos hlasových povelov z GPS navigácie (alebo smartfónu). O vylepšenie zvuku sa stará pokročilé potláčanie šumu a ozveny. Výrobca sa samozrejme nevyhol označeniam typu „HD“ alebo „krištáľovo čistý“ zvuk. Prostredníctvom hlasových oznamov Jabra informuje o stave batérie či zmene stavu pripojenia. Spomínaná batéria vydrží 20 hodín aktivity či 30 dní v stand-by režime. Na trh sa má dostať už tento mesiac, ohlásená cena činí 60 $ (42 €).

Zdroj a foto: hitechreview.com, jabra.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.