Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jabra predstavila dva nové modely slúchadiel - Elite Active 75t a Elite 45h

Jabra predstavila dva nové modely slúchadiel - Elite Active 75t a Elite 45h
Zdroj | Jabra
Richard Pliešovský
Jabra predstavila dva nové modely slúchadiel - Elite Active 75t a Elite 45h
Zdroj | Jabra
Zdroj | Jabra

Jabra predstavila na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas dvojicu nových slúchadiel. Prvý model nadväzuje na obľúbené štuple Elite 75t, druhý patrí do kategórie náušných slúchadiel s cenou do 100 dolárov.

Jabra Elite Active 75t

Zdroj | Jabra

Aký je rozdiel medzi Elite 75t a Elite Active 75t? Verzia Active je zameraná na fitness. Je teda odolná voči potu a prachu IP57, zatiaľ čo pôvodná verzia má štandardné krytie IP55.

Slúchadlá majú pasívny hlukový filter (PNC), redukciu šumu pri odchádzajúcich hovoroch, ochranu pred vetrom. Podporujú formáty SBC a AAC, frekvenčný rozsah je 20 Hz až 20 kHz pri hudbe a 100 Hz až 10 kHz pri hovoroch. Neskreslené telefonovanie zabezpečujú štyri reproduktory typu MEMS.

Výdrž batérie ostáva nezmenená, čo znamená 7,5 hodiny na jedno nabitie, spolu s dobíjaním z puzdra je to 28 hodín. Bluetooth je vo verzii 5.0, slúchadlá majú hmotnosť po 5,5 gramov, puzdro má 35 gramov.

Slúchadlá sa začnú predávať vo februári za 199 dolárov v šiestich rôznych farbách. Používatelia si budú môcť vybrať z farebných prevedení Navy, Titanium Black, Copper Black. Ďalšie tri farby (Gray, Sienna a Mint) pribudnú neskôr v priebehu roku.

Pozrite si

Jabra ELITE active 65t kvalita so škvrnkami nedokonalostí

Jabra Elite 45h

Zdroj | Jabra

O zvuk sa starajú 40 mm meniče, duálne mikrofóny umožňujú pohodlné telefonovanie. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.0, hlasový asistent sa dá vyvolať jediným dotykom.

Ako naznačuje názov, slúchadlá ponúkajú 40-hodinovú výdrž na jedno nabitie, 15-minútové dobitie postačí na ďalších osem hodín prehrávania hudby, resp. pozerania filmov. Slúchadlá sa dajú zložiť, čo používatelia ocenia najmä pri cestovaní.

Zdroj | Jabra

Jabra Elite 45h sa začnú predávať v marci 2020 v piatich farbách (Titanium Black, Navy, čierna, béžová a medená čierna) za 99 dolárov.

Pozrite si

Jabra predstavuje svoj lineup športových slúchadiel pre tento rok

Obe novinky budú obsahovať podporu pre pripravovanú technológiu MySound, ktorá bude uvedená na trh v druhom štvrťroku tohto roku. Softvér, ktorý bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou GN Hearing, bude využívať zvuk Jabra +. Vďaka kalibrácii cez zabudované mikrofóny vytvorí jedinečný profil pre každého používateľa s individualizovaným, na mieru nastaveným zvukom.

Zdroj | Jabra
Zdroj