Reklama

Jabra Freeway: volanie za volantom bez pokút

Drahomír Piok

Známy výrobca príslušenstva do automobilov, spoločnosť Jabra, prináša svoj ďalší a veľmi vydarený Bluetooth kúsok menom Jabra Freeway. Uchytáva sa na slnečnú clonu, kde je to nenápadné, ale aj mimo dohľadu zlodejov.

Jabra Freeway

Bluetooth príslušenstva do automobilov, ktoré sa pohybujú na trhu, sa dá nájsť „na mraky“. Jabra si uchováva svoju povesť vo veľmi dobrom svetle, pretože výrobky od tejto medzinárodnej spoločnosti sú prvotriedne (aj ako predchodca Jabra Cruiser2). Jabra Freeway určite nebude výnimkou a zamilujete si ju na prvý pohľad. Ak vás v minulosti otravovali podobné prístroje tým, že ich bolo stále treba niekam umiestniť a zapnúť, tak tomu je koniec. Inštalovaný pohybový senzor automaticky zapne (alebo aj pri vystupovaní vypne) Freeway, keď si sadnete do auta a spáruje sa s vašim telefónom. Teda za podmienky, že máte zapnutý Bluetooth modul. Žiaden problém nerobí ani spárovanie dvojice telefónov naraz. Poteší aj možnosť hlasového ovládania. Stačí stlačiť voľbu „Voice“ a ďalej môžete ovládať telefónny zoznam alebo prehrávanie hudby.

Jabra Freeway

Pri prijímaní hovoru vám Jabra oznámi kto volá, naďalej stačí vysloviť čarovné slovíčko „answer“ a ste v éteri. Nedozvedel som sa, akým jazykom bude Freeway rozumieť, no na slovenčinu treba zabudnúť. Pri telefonovaní by vás druhá strana mala počuť jasne a zreteľne, tu už vlastne svoje kvality Jabra so svojimi predchádzajúcimi modelmi dokázala. Spomenutú hudbu si budete môcť prehrávať na troch reproduktoroch, ktoré Jabra ponúka. Sľubuje virtuálny priestorový efekt a dokonalý zvuk. Príde mi to však, ako zbytočné mrhanie batérie. Čo už poteší viac je FM transmitter, ak nevlastníte telefón s touto „fičúrou“, bude stačiť ak si na autorádiu nastavíte požadovanú frekvenciu a pohodlne môžete prehrávať obľúbené piesne do reproduktorov v aute. Verzia použitého Bluetooth modulu je 2.1 s EDR, A2DP, SCO a eSCO. Výdrž výrobca  udáva na 14 hodín hovoru a 40 dní v pohotovostnom režime. Freeway sa dobíja miniUSB a plnú batériu dosiahneme už po 2 hodinách. Dostupnosť, ani cenu Jabra zatiaľ neoznámila.

Jabra Freeway

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.