Reklama

Jabra EXTREME: Bluetooth slúchadlo do extrémnych podmienok

Imrich Maťo

Firma GN Netcom, vyrábajúca príslušenstvo značky Jabra, predstavila nový Bluetooth headset Jabra EXTREME. S ním sa už nemusíte obávať telefonovať ani na najrušnejších uliciach veľkomiest.

 

Jabra EXTREME - Bluetooth headset

Tento nový produkt spomedzi slúchadiel poskytuje vysoko kvalitný a prirodzený hlas v extrémnych vonkajších podmienkach, vďaka špičkovej technológii redukcie šumu Noise Blackout Extreme. Systém využíva dvojicu mikrofónov pre rozpoznanie hlasu používateľa a jeho „čistenie“ od okolitého hluku, čím užívateľovi pomáha udržiavať konverzáciu v najhlučnejších verejných miestach. Aj samotný používateľ slúchadla Jabra EXTREME počuje len rozoznateľný hlas, bez vonkajšieho hluku a skreslenia. Naviac, táto technológia odstraňuje charakteristický kovový šum, ktorý sa často vyskytuje v zariadeniach s potláčaním okolitého hluku.

Jabra EXTREME - Bluetooth headset

Slúchadlo s rozmermi 47 x 18,5 x 27,5 mm a hmotnosťou 10 gramov podporuje automatické nastavenie hlasitosti. Pre zvýšenie používateľského pohodlia je vybavené silikónovými vložkami do ucha Ultimate-fit Eargel, s ktorými je nosenie slúchadla možné počas celého dňa. Podpora Bluetooth 2.1 profilu A2DP umožňuje počúvanie hudby a vďaka technológii Multiuse sa Jabra EXTREME dokáže súčasne pripojiť k dvom zariadeniam, napríklad k telefónu a prenosnému počítaču. Nabíjanie výrobca vyriešil cez microUSB konektor. Miniatúrna batéria by mala novinku dokázať udržať v pohotovosti 11 dní, resp. 5,5 hod. hovoru. Podľa informácií na stránke výrobcu balenie obsahuje okrem slúchadla a bežnej AC nabíjačky aj nabíjačku do auta, USB nabíjačku, dva háčiky na zavesenie na ucho rôznych veľkostí a dve silikónové vložky Ultimate-fit Eargel.

Jabra EXTREME - Bluetooth headset

Pre úplnosť ešte uvádzame, že nová generácia technológie potláčania okolitého šumu, Noise Blackout Extreme, je založená na práci výkonných kremíkových mikrofónov MEMS. Systém potláča zvuky pozadia až do 24 dB, zatiaľ čo predchádzajúce generácie Noise Blackout sa dokázali vysporiadať s hlukom do 12 dB.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.