Reklama

Jabra Cruiser2: pohodlie za volantom druhýkrát

Dominik Fúsek

Výstavu CES 2011 si nenechal ujsť ani známy výrobca mobilného príslušenstva, predovšetkým Bluetooth headsetov – spoločnosť Jabra. Výrobca vynovil svoje zariadenie, vytvorené špeciálne pre podmienky telefonovania v aute. Je Cruiser2 lepší než predchodca, alebo len ťaží z jeho dobrej povesti?

Jabra Cruiser2

Šoférovanie a telefonovanie vo svojej podstate nejdú dohromady, a mnohí už na túto kombináciu aj doplatili, prinajmenšom pokutou. Vyhláška nariaďuje v takomto prípade použiť hands-free, káblové sady alebo Bluetooth slúchadlá môžu byť pre niekoho nepohodlné. Jabra to vie a preto vytvorila už druhú generáciu bezdrôtovej súpravy do auta. Cruiser2 sa zmenil aj po estetickej stránke, nesklame ale ani svojou výbavou. Zariadenie sa jednoducho upevní na slnečnú clonu nad vašou hlavou, vďaka čomu vás bude osoba na druhej strane dobre počuť a vy nebudete musieť kričať. Tomu napomáha aj redukcia šumu vďaka prítomnosti dvoch mikrofónov.

Jabra Cruiser2

Základnou technológiou použitou v Cruiser2 je samozrejme Bluetooth 2.1, spolu s profilom A2DP pre prehrávanie hudby z mobilu. Dokonca môžete pripojiť dve zariadenia naraz. FM vysielač zasa zabezpečí prehrávanie hudby, prípadne aj hovoru cez reproduktory automobilu. Popri reproduktore sa na tele nachádzajú aj signalizačné diódy, ak by vám ale v noci prekážali, môžete signalizácie vypnúť. Samozrejme nechýbajú hlasové povely, štandardne v 9 jazykoch. Ďalšie jazyky umožňuje výrobca dodatočne stiahnuť. Výdrž batérie sa vyšplhala až na 14 hodín hovoru, dobíjať ju môžete cez adaptér do zapaľovača priamo v aute, prípadne cez USB. Cena a dostupnosť zatiaľ nie sú známe.

Jabra Cruiser2

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.