Reklama

Jablotron vie chrániť váš dom už aj kamerami

Roman Calík

JABLOTRON rozširuje svoju ponuku o videoverifikačné IP kamery, ktoré jednoducho prepojíte s najrozšírenejším a najobľúbenejším alarmom JABLOTRON 100.

Mať všetko v jednej jedinej aplikácii, to je budúcnosť i náš redakčný sen. Minimálne v oblasti alarmu sa to darí spoločnosti JABLOTRON, ktorej najznámejší alarm pre domácnosti či kancelárie JABLOTRON 100 si už môžete rozšíriť aj o dvojicu videoverifikačných IP kamier. Samozrejme ich môžete naplno spravovať cez jedinú aplikáciu dostupnú pre iOS či OS Android.

JABLOTRON nie je v oblasti alarmov žiadny nováčik. Spoločnosť z Českej republiky pôsobí až v 80 krajinách, pričom na Slovensku ponúka svoje produkty a služby už od roka 1996. Do dnešného dňa JABLOTRON zabezpečil desiatky tisíc domácností. V minulom roku tržby spoločnosti dosiahli 4,5 mi. €.

Moderná doba si však vyžaduje obraz, a to aj v oblasti alarmov. JABLOTRON preto rozširuje svoj najpredávanejší alarm JABLOTRON 100 práve o dvojicu nových IP kamier. Sám výrobca ich nazýva videoverifikačné, a to najmä preto, že si môžete kedykoľvek pozrieť, čo sa v sledovanom priestore deje. Nové kamery JABLOTRON JI-111C a JI-112C totiž dokážu ponúknuť videsekvencie, livestreaming či záznam na 3 alebo 7 dní.

Keďže kamery sú prepojené na alarm JABLOTRON 100, automaticky vás môžu informovať o rôznych udalostiach vrátane poplachov. V zásade ich môžete prepojiť s ľubovoľným komponentom systému JABLOTRON 100. Môžete tak dostať videosekvenciu zo snímanej oblasti aj v prípade, ak ide napríklad o identifikáciu unikajúceho plynu, v prípade požiaru či unikajúcej vody. Všetko si viete nastaviť v aplikácii JABLOTRON.

V prípade udalosti vám kamera zasiela na váš mobilný telefón či e-mail minútovú videosekvenciu, ktorá má veľkosť približne 2 – 4 MB. Minútová videosekvencia obsahuje záznam 30 sekúnd pred a 30 sekúnd po udalosti, ktorú alarm detekuje. Videosekvencia sa automaticky vymaže, štandardne po 14 dňoch, prípadne tak môžeme urobiť aj ručne z Galérie.

Samozrejme si videosekvenciu môžete uložiť do vášho zariadenia, alebo ju môžete preposlať na e-mail. Záznam je vytvorený v .mp4 formáte. Ak sa chcete k záznamu vrátiť, nájdete ho v pamäti udalostí.

Kamera samozrejme podporuje aj livestream, čiže možnosť okamžitej kontroly situácie. K obrazu z kamery tak môžete pristupovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Ak však chcete využívať službu livestream a mať k dispozícii videozáznam aj spätne, resp. si ukladať videozáznam niekoľko dní, budete si musieť priplatiť za cloudové služby.

V tomto prípade sa môžete rozhodnúť pre 3 alebo 7-dňový videozáznam. Mesačný poplatok je 8,34 € pri 3-dňovom videozázname a 11,94 € pri 7-dňovom videozázname. Videozáznam si môžete kedykoľvek aktivovať/deaktivovať, čo sa hodí napríklad v prípade odchodu na dovolenku. Žiaľ mesačný poplatok platíte za každú z kamier samostatne.

Výhodou cloudových služieb je, že k záznamu môžete pristupovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek, navyše sa nemusíte starať o to, či je úložisko funkčné, bezpečné a či sa záznamy aj skutočne nahrávajú. To môže byť nevýhodou jednoduchých riešení s ukladaním videozáznamu na klasický harddisk, ktorý sa môže kedykoľvek pokaziť. Zväčša to zistíte, až keď videozáznam potrebujete.

Prezeranie videozáznamu je jednoduché. Stačí sa pripojiť na vašu kameru a posuvníkom si vybrať čas, na ktorý sa chcete pozrieť. Kvalita záznamu z 2 Mpx 1/2,8 CMOS snímača môže byť v HD alebo Full HD rozlíšení so snímaním 8 snímok/sekundu. Objektívy kamier majú uhol záberu 90° a 115°.

Pri Full HD rozlíšení už ide o skutočne použiteľné video, samozrejmosťou je aj nočné videnie. V tomto prípade kamery využívajú infračervené presvietenie 12 IR LED diódami s maximálnym dosahom 30 a 50 metrov.

Rovnako funguje spravovanie a prezeranie videozáznamov aj cez webovú aplikáciu JABLOTRON, takže nie je nutné si prehliadať a spravovať záznamy len cez smartfón.

Videoverifikačné IP kamery JABLOTRON nie sú kompatibilné s inými riešeniami. Majú podporu IP67, a tak ich môžete použiť aj vo vonkajšom prostredí. IP kamery sú pripojené cez LAN, takže Wi-Fi komunikácia nie je k dispozícii.

Ak vás zaujímajú ceny kamier, tak dostupnejší model JABLOTRON JI-111C kúpite za 215 € a väčší model JABLOTRON JI-112C za 245 €. Ceny sú vrátane kompletného montážneho príslušenstva. A mimochodom, prepojiť navzájom môžete až 20 kamier, takže s nimi dokážete zabezpečiť aj skutočne veľké objekty.

Ak chcete vidieť, ako to celý alarm JABLOTRON 100 aj s novými videoverifikačnými IP kamerami funguje, môžete sa zastaviť na výstave Nábytok a Bývanie 2018 v Nitre či na Coneco 2018 v Bratislave, kde bude mať JABLOTRON svoje výstavné priestory.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.