Reklama

Jablocom EYE-02: Orange má lacnú GSM kameru

Roman Calík

Už si pomaly zvykáme, že so službami mobilných operátorov si môžeme lacnejšie „dotovane“ zakúpiť nielen mobilné telefóny, ale i notebooky…novinkou je však aj akýsi „GSM strážca“.

Jablocom EYE-02

Nie je neznámou, že sieť mobilného operátora je možné využívať nielen pre mobilné telefóny či dátové karty. GSM a dáta hrajú významnú úlohu aj pri zabezpečovacích systémoch. Tie si však často vyžadujú špecializované firmy a nie sú dostupné pre každého. Pokusov o jednoduché riešenie už bolo viac, zabudnúť by sme nemali napríklad na „ufo“ GSM strážcu s názvom Mini Alarm, ktorý sa objavil aj v ponuke T-Mobile.

Jablocom EYE-02 zasiela videá

Tentokrát však konkurenčný Orange siahol po sofistikovanejšom bezpečnostnom GSM zariadení – GSM kamere Jablocom EYE-02. Áno, toto zariadenie si môžete vybrať z ponuky operátora Orange už približne týždeň. Čo je na kamere EYE-02 zaujímavé? Tá má totiž 5 detektorov, vďaka ktorým dokáže zaznamenať nežiadúci pohyb či zvuky, nahrávať ich na video či vytvárať fotografie a poslať v prípade poplachu na váš mobil či e-mail. Kameru sme testovali aj v našom časopise BCMOBIL & TECHBOX, podrobnú recenziu v PDF teda prikladáme.

Jablocom EYE-02

Prekvapila nás cena GSM kamery, ktorá je aj v prípade priameho predaja výrazne lacnejšia, ako u oficiálneho distribútora na Slovensku – JABLOTRON Slovakia. A to až o 59,84 €. Dotovanú ju (pri viazanosti 24 mesiacov) môžete mať od 19 €. Môžete ju využívať s akýmkoľvek paušálom operátora, pričom bol špeciálne pre EYE-02 vytvorený aj samostatný paušál, v rámci služby Ochrana majetku. Zaň zaplatíte 4,90 €/mesačne a obsahuje 200 MB dát či 15 SMS/MMS správ. Ostatná komunikácia je účtovaná ako pri 3 € kreditnom paušálnom programe.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.