Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ISO 4 milióny je pre niekoho šialenosť pre Canon ME20F-SH samozrejmosť

ISO 4 milióny je pre niekoho šialenosť pre Canon ME20F-SH samozrejmosť
Marek Šimunek
ISO 4 milióny je pre niekoho šialenosť pre Canon ME20F-SH samozrejmosť

Novinka v podobe modelu Canon ME20F-SH zaujme určite okamžite svojim tvarom. Jedná sa totiž o takmer dokonalú kocku, ktorá v sebe skrýva 35 mm full-frame senzor. Samozrejme táto kamera nie je určená pre amatérskych kameramanom, ale tých najnáročnejších.

Canon ME20F-SH

POZRITE SI: Špičková kvalita a astronomická cena. To je nová kamera od Red.

Canon chce vďaka tejto novinke súperiť so zabehnutými spoločnosťami, ako je napríklad RED. A čo ju k tomu predurčuje? V prvom rade to je určite až šialená hodnota citlivosti ISO, ktorú je schopná táto kamera používať.

Citlivosť totiž môžete v prípade tejto kamery smelo pohnať až k hodnote ISO 4 000 000. Ak teda produkujete video na profesionálnej úrovni a pomerne často sa dostávate do slabších svetelných podmienok, už viete kam sa máte obrátiť.

Canon ME20F-SH

Canon ME20F-SH

Aj napriek šialenej hodnote ISO sú však v tomto prípade určité kompromisy, s ktorými musíte počítať. V prvom rade je to rozlíšenie videa. Budete sa musieť totiž uspokojiť s Full HD rozlíšením.

Canon tvrdí, že zachovanie tohto rozlíšenia bolo potrebné preto, aby mohla kamera produkovať tak vysokú citlivosť, ktorá by bola v prípade vyššieho rozlíšenia podstatne nižšia, čím by kamera stratila svoju hlavnú výhodu.

Canon ME20F-SH

POZRITE SI: Kameru RED Scarlet Dragon s natáčaním 6K videa si môžete kúpiť v akcii

Kamera Canon ME20F-SH vybavená 3G/HD-SDI a HDMI výstupom, ako aj 2,5 mm a 3,5 mm audio konektorom a osem-pinovým konektorom RS-422. Vďaka nim môžete hravo pripojiť príslušenstvo pre monitorovanie audia a videa.

Páči sa vám tento zázrak, chceli by ste novú kameru Canon používať? Bohužiaľ budete musieť počkať do decembra, kedy by sa mala objaviť v predaji. Samozrejme jej cena nebude nijako nízka. Za samotné telo, ku ktorému môžete použiť EF objektívy, zaplatíte totiž na americkom trhu 30 tisíc USD.

Canon ME20F-SH

Foto: Canon