Iron Man požičia hlas AI pomocníkovi Marka Zuckerberga

ZDROJ | Marvel

Mark Zuckerberg si rád dáva veľké výzvy vždy na začiatku roka. Vďaka nim sa napríklad naučil mandarínčinu, no tento rok si povedal, že do konca 2016 zostrojí a nakóduje vlastný systém s umelou inteligenciou pre svoje súkromné potreby. Má to byť niečo také, ako mal Tony Stark vo filmoch s Iron Manom, teda chce známeho J.A.R.V.I.S.a.

https://www.youtube.com/watch?v=6i5hho2aD-E

Markovi sa toto dielo zjavne darí produkovať, no prišiel na jeden problém. Aký hlas bude mať jeho AI systém? Otázku v podobnom štýle zverejnil na svoj facebookový profil. Samozrejme, dostal obrovské množstvo odpovedí (42 tisíc komentárov je asi dosť veľa).

jarvis-for-zuckerberg-3
ZDROJ | Facebook

Medzi nimi sa našli tipy aj na Benedicta Cumberbatcha známeho zo seriálu Sherlock Holmes či Paula Bettanyho, ktorý prepožičal svoj hlas práve J.A.R.V.I.Sovi vo filmoch s Iron Manom.

Medzi návrhmi sa však objavil aj Robert Downey Jr., známy ako Iron Man, resp. Tony Stark. Ten sa nedal zahanbiť a navrhol nezvyčajný obchod.

jarvis-for-zuckerberg-2
ZDROJ | Facebook

Urobím to okamžite, ak dostane zaplatené Bettany a venuje to na charitu, ktorú navrhne Cumberbatch… To je ten pravý druh podivnosti,“ znela prvá a žiaľ i zatiaľ posledná reakcia RDJ.

Snáď ale tento „obchod“ vyjde a Zuckerberg na konci roka ukáže, ako to celé dopadlo.

A čo vy? Chceli by ste doma systém s umelou inteligenciou, ktorý by mal hlas napríklad práve Roberta Downeyho Juniora?

https://www.youtube.com/watch?v=KSvvLOYcYto

 

ZdrojFacebook

Komentáre k článku