Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

iRobot predstavil robota Root, ktorý učí kódovať už predškolské deti

iRobot predstavil robota Root, ktorý učí kódovať už predškolské deti
Zdroj | irobot.com
Juraj Recký
iRobot predstavil robota Root, ktorý učí kódovať už predškolské deti
Zdroj | irobot.com
Zdroj | irobot.com

Vedieť napísať kód bude v blízkej budúcnosti zrejme patriť k základným zručnostiam. Na trend reaguje iRobot s ich edukačným robotom Root.

Spoločnosť iRobot do svojho portfólia začlenila mini robota Root, ktorý má učiť deti kódovať, pomáhať im objavovať a dopriať príjemnú porciu zábavy. Znie to možno trochu ako produktový odklon od robotických vysávačov, no keď si prečítate náš článok ZNAČKY | iRobot – od sondovania vesmíru po najinteligentnejšie vysávače, bude vám hneď jasné, že spoločnosť ani zďaleka nie je len o vysávačoch.

Zdroj | irobot.com

iRobot Root zvládnu deti už v predškolskom veku, no bude zábavnou výučbovou pomôckou aj pre staršie deti, či dokonca starších. Novinka sa ovláda pomocou aplikácie Root Coding App. Pomocou nej viete robota naučiť kresliť, rozpoznávať farby, prehrávať hudbu ktorú zložíte, naučiť ho reagovať na dotyk, svetlo, zvuk, či pohybovať sa po tabuli.

Aplikácia je rozdelená do troch úrovní náročnosti, vďaka čomu pokrýva naozaj široké vekové spektrum používateľov. Pre tie najmenšie deti je tu možnosť kódovať, resp učiť robota jednoduchým pokynom pomocou skladania farebných animovaných blokov. Náročnosť kódovania postupne rastie až po plnohodnotný textový kód.

Zdroj | irobot.com

Robota iRobot Root môžete začať používať okamžite po vybalení z krabice. Aplikácia je plná lekcií, projektov a aktivít, ktoré prirodzene navedú na to ako celé riešenie používať a naučia hľadať možnosti edukačnej novinky. V aplikácii je tiež platená sekcia pre pedagógov a pokročilých kóderov. Kurzy v platenej sekcií pre pedagógov sú certifikované na plnohodnotnú výučbu do kategórie K-12, čo je v americkom školskom systéme do maturity.

Výučbový robot iRobot Root sa na stránke výrobcu predáva v dvojbalení za 399 amerických dolárov. K dispozícii je tiež príslušenstvo v podobe kresliacej plochy. Cena sa pohybuje podľa rozmerov od 30 15 do 30 amerických dolárov. Ročná licencia pre pedagógov je stanovená na 60 amerických dolárov.

Spoločnosť iRobot ponúka tiež balenia pre celé triedy, ktoré zahŕňajú kresliace plochy, fixy alebo licenciu pre školu. Najmenší školský komplet pozostáva zo šiestich iRobot Root a stojí 1 199 amerických dolárov. Dostupnosť a ceny na Slovensku zatiaľ nie sú známe.

Zdroj