Reklama

IQ Alarm Clock: zaspávaniu do práce je koniec

Marek Šimunek

Aj vy patríte rovnako ako ja k nepoučiteľným spachtošom? Každé ráno je pre vás vstávanie hotovým utrpením a preto aby ste vstali včas si musíte nastaviť niekoľko budíkov naraz a postupne ich vypínate a vstávate až na šieste – siedme zvonenie? Práve vám by mohol pomôcť nový budík IQ Alarm Clock, ktorý vás prinúti vstať aj keď sa vám nechce.

IQ Alarm Clock

Existuje niekoľko teórií o tom ako efektívne ráno vstávať. Niektoré budíky vás zobudia v správnej fáze spánku, aby ste boli okamžite schopní vstať a už si neľahnúť naspäť do postele. Iné naopak používajú rôzne pomôcky ako skladanie puzzle alebo nutnosť trafiť laserovým lúčom do terča. IQ Alarm Clock však ide na problém vstávania z úplne iného uhla. Kúzlo toho, aby ste vstali, však nie je ani v tom, že si budík dáte ďaleko od postele alebo v tom, že má tak nepríjemný zvuk. Systém, ktorým vás tento budík prinúti ráno vstať je omnoho sofistikovanejší. Krásny dizajnérsky skvost, ktorému tvary prepožičal dizajnér Oliver Sha, totižto postráda aj tlačidlo pre odloženie budenia.

IQ Alarm Clock

Špeciálny budík IQ Alarm Clock sa v nastavenom čase ozve tónom budenia a vašou úlohou je správne odpovedať na niekoľko otázok, pričom množstvo a náročnosť jednotlivých otázok si môžete nastaviť. Budík teda bude zvoniť do momentu, kým správne neodpoviete na sériu otázok, čo by malo dať dostatočný impulz vášmu mozgu a prebudiť vás tak, že už sa vám nebude chcieť ľahnúť naspäť do postele. O napájanie sa postará dvojica batérií, ktorá je umiestnená pod ťažko odnímateľným krytom pre prípad ak by vás ráno napadlo namiesto zobudenia sa, vybrať budíku batérie. Jedinou alternatívou k správnemu zodpovedaniu na otázky je, podržať tlačidlo zapnutia budíka dlhšie ako 30 sekúnd. Ako sa vyjadril tvorca tohto gadgetu „Je to budík, ktorý budete milovať a zároveň nenávidieť“. Bohužiaľ sa v tomto prípade jedná iba o koncept. Jeho prípadné uvedenie do sériovej výroby nie je momentálne potvrdené. Nám milovníkom ranného pospávania tak neostáva nič iné, ako sa spoľahnúť na konvenčné metódy prebúdzania.

Zdroj: www.yankodesign.com

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.