Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 4.10.2011

iProjektor od Epsonu

iProjektor od Epsonu
Drahomír Piok
iProjektor od Epsonu

Toto je pravdepodobne prvý projektor, ktorý oplýva dockom aj pre veľký iPad. Epson samozrejme nezabudol na zostávajúce štandardné konektory. Ponúka HD rozlíšenie, dostatočný jas, a až nezvykle silné reproduktory. Síce svojimi rozmermi nepatrí medzi ľahko prenosné, no môžete si ho aj tak zamilovať. Jeho výhoda tkvie v použiteľnosti, napríklad s iPadom a bez notebooku.

Epson Megaplex-850 HD

iOS dock čoraz rozšírenejší

Projektor Epson Megaplex-850 HD pôsobí z čelnej strany, tak ako všetci jeho „kolegovia“. No v zadnej časti sa za stereo reproduktormi, s výkonom 10 W, skrýva dock. Ako inak je štandardizovaný pre iPhone, iPod alebo dokonca veľký iPad. Bez problémov a ľahko môžete takto prezentovať na firemnom mítingu dokumenty, prezerať s priateľmi film alebo fotografie. Projektor dosahuje maximálne rozlíšenie 1 280 x 720 bodov. Obraz sa zaostruje  s týmto Epsonom, žiaľ, len manuálne. Najväčšia zobrazovaná plocha má uhlopriečku 480“ a jas 2 800 lumenov. Iste, nie sú to žiadne technické špecifikácie, z ktorých by padala sánka, však na bežné používanie postačujú.

Epson Megaplex-850 HD

Dizajn? Žiadna sláva…

Projekčný systém pracuje na 3LCD technológií. Okrem iOS produktov môžete použiť na prezentáciu aj notebook alebo priame čítanie obsahu z pamäťového kľúča. Epson Megaplex disponuje analógovými vstupmi pre video a audio (cinch, VGA), no miesto si našlo aj HDMI, alebo USB. Pre ľahšie prenášanie obsahuje telo Epsonu aj pohyblivé madlo. Presné rozmery a hmotnosť zatiaľ nie sú výrobcom uvádzané. Na európsky trh sa dostane ešte do konca roka. Škoda je,  „len“ priemerného rozlíšenia a štandardných hodnôt jasu, no najviac zanedbaným prvkom je dizajn. Od takto priateľského produktu k spoločnosti Apple by som očakával viac. Inšpiráciu by si mohli brať od konkurenčného ViewSonicu.

Epson Megaplex-850 HD

Foto: Epson