Reklama

iProjektor od Epsonu

Drahomír Piok

Toto je pravdepodobne prvý projektor, ktorý oplýva dockom aj pre veľký iPad. Epson samozrejme nezabudol na zostávajúce štandardné konektory. Ponúka HD rozlíšenie, dostatočný jas, a až nezvykle silné reproduktory. Síce svojimi rozmermi nepatrí medzi ľahko prenosné, no môžete si ho aj tak zamilovať. Jeho výhoda tkvie v použiteľnosti, napríklad s iPadom a bez notebooku.

Epson Megaplex-850 HD

iOS dock čoraz rozšírenejší

Projektor Epson Megaplex-850 HD pôsobí z čelnej strany, tak ako všetci jeho „kolegovia“. No v zadnej časti sa za stereo reproduktormi, s výkonom 10 W, skrýva dock. Ako inak je štandardizovaný pre iPhone, iPod alebo dokonca veľký iPad. Bez problémov a ľahko môžete takto prezentovať na firemnom mítingu dokumenty, prezerať s priateľmi film alebo fotografie. Projektor dosahuje maximálne rozlíšenie 1 280 x 720 bodov. Obraz sa zaostruje  s týmto Epsonom, žiaľ, len manuálne. Najväčšia zobrazovaná plocha má uhlopriečku 480“ a jas 2 800 lumenov. Iste, nie sú to žiadne technické špecifikácie, z ktorých by padala sánka, však na bežné používanie postačujú.

Epson Megaplex-850 HD

Dizajn? Žiadna sláva…

Projekčný systém pracuje na 3LCD technológií. Okrem iOS produktov môžete použiť na prezentáciu aj notebook alebo priame čítanie obsahu z pamäťového kľúča. Epson Megaplex disponuje analógovými vstupmi pre video a audio (cinch, VGA), no miesto si našlo aj HDMI, alebo USB. Pre ľahšie prenášanie obsahuje telo Epsonu aj pohyblivé madlo. Presné rozmery a hmotnosť zatiaľ nie sú výrobcom uvádzané. Na európsky trh sa dostane ešte do konca roka. Škoda je,  „len“ priemerného rozlíšenia a štandardných hodnôt jasu, no najviac zanedbaným prvkom je dizajn. Od takto priateľského produktu k spoločnosti Apple by som očakával viac. Inšpiráciu by si mohli brať od konkurenčného ViewSonicu.

Epson Megaplex-850 HD

Foto: Epson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.