Reklama

iPhone, ktorý sa nabíjal, zrejme v Číne zabil ženu

Drahomír Piok

Čínska štátna tlačová agentúra priniesla informácie, že 23-ročná žena, ktorá žila na severozápade krajiny mala zomrieť následkom zasiahnutia elektrickým prúdom, ktorý pochádzal z nabíjajúceho sa iPhonu.

Jedná sa však zatiaľ len o tvrdenia rodiny zosnulej Ma Ailun. Prvú iniciatívu podnikla staršia sestra obete, ktorá ešte v sobotu napísala na sociálnu sieť Sina Weibo (čínska alternatíva twitteru), že vo chvíli, keď išla Ma Ailun zodvihnúť prichádzajúci hovor, bola zasiahnutá elektrickým prúdom od iPhonu, ktorý sa práve nabíjal. „Dúfam, že nám Apple podá vysvetlenie, čo sa stalo a taktiež sa prosím vyhýbajte mobilným telefónom, pokiaľ sa nabíjajú.“, uvádzala ďalej v správe.

iPhone 5

Incident potvrdila aj polícia

Obeť pracovala ako letuška a len nedávno ukončila svoju prácu. Miestna polícia mala podľa informácií potvrdiť, že žena zomrela následkom zasiahnutia elektrickým prúdom. Či bol ale do incidentu zapojený aj telefón je vecou ďalšieho vyšetrovania.

K správe sa vyjadril aj samotný Apple, ktorý uvádza: „Sme hlbokom zarmútení, odkedy sme sa dozvedeli o tejto tragickej udalosti. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine Ma.“ Apple chce ďalej plne spolupracovať pri vyšetrovaní tohto prípadu.

Nebezpečné príslušenstvo

Žena si mala zakúpiť telefón ešte v decembri minulého roka, no neuvádza sa, aký typ vlastnila. Nie je zrejmé, či kúpila nový alebo už použitý starší iPhone. Problémy mohlo podľa dohadov spôsobiť aj neoriginálne príslušenstvo k telefónu. Podľa portálu wsj.com Čínska asociácia spotrebiteľov ešte v máji varovala trh pred záplavou nekvalitných nabíjačiek, ktoré môžu premeniť smartfón v smrteľný nástroj. Existovalo riziko požiaru, výbuchu alebo aj úrazu elektrickým prúdom.

iPhone 5

Zdroj: wsj.com, xinhuanet.com

Snímky: Techbox

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.