Reklama

iPad Air dostáva úplne nový dizajn, novej generácie sa dočkal aj základný iPad

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple podľa očakávaní venoval svoju septembrovú tlačovú konferenciu iba dvom kategóriám zariadení – hodinkám Apple Watch a tabletom iPad. Do druhej menovanej kategórie uviedol nové generácie modelov iPad a iPad Air.

iPad 8. generácie

Celkovo už ôsma generácia základnej verzie tabletu iPad si zachováva pôvodný dizajn s 10,2“ obrazovkou, vďaka čomu bude kompatibilná s väčšinou príslušenstva vrátane Smart Keyboard klávesnice v plnej veľkosti. Tabletu taktiež nechýba podpora dotykového pera Apple Pencil a nový hardvér pod povrchom.

Zdroj | Apple

Apple iPad 8. generácie bude poháňať čipset Apple A12 Bionic so 6-jadrovým procesorom a 4-jadrovým grafickým čipom, ktorý má iPadu poskytnúť až 2-násobný grafický výkon oproti predchádzajúcej generácii. Nový iPad bude stáť 329 dolárov a na vybraných trhoch bude v predaji už tento piatok.

Zdroj | Apple

iPad Air

Na rad podľa očakávaní prišla aj nová generácia tabletu iPad Air, ktorý sa dočkal dlho očakávaného redizajnu. Ten si preberá priamo od modelu iPad Pro, ktorý sa vyznačuje minimalistickým rámčekom okolo obrazovky a absenciou tlačidiel na prednej strane.

Zdroj | Apple

To platí aj pre nový iPad Air, ktorý sa však zrejme aj kvôli aktuálnej potrebe nosenia rúšok nespolieha na snímač tváre Face ID. Tablet namiesto toho využíva snímač odtlačkov Touch ID, ktorý sa premiestnil z prednej strany zariadenia na jeho bočnú stranu. Aj keď ide o pomerne bežné konštrukčné riešenie, Apple ho vo svojom zariadení použilo vôbec po prvý krát.

Zdroj | Apple

Pod povrchom ukrýva iPad Air tentokrát nový čipset Apple A14 Bionic postavený na úplne novej 5nm architektúre. Súčasťou čipsetu je 6-jadrový procesor so 40 % vyšším výkonom oproti predchádzajúcej generácii, 4-jadrový grafický čip s medzigeneračným posunom v grafickom výkone až o 30 %.

Zdroj | Apple

Nová generácia už využíva USB-C port, ktorý je možné využiť napríklad na priamy import fotografií alebo jednoduchšie pripojenie externých úložísk. Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 7 Mpx (f/2.2) aj s funkciou Smart HDR, zatiaľ čo zadný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx (f/1.8) prichádza do modelu iPad Air priamo z modelu iPad Pro. Pripravený je tak aj na nahrávanie videa v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu, alebo na spomalené video pri 240 snímkach za sekundu.

Zdroj | Apple

Nový iPad Air bude dostupný v celkovo piatich farbách za cenu od 599 dolárov. Do predaja dorazí niekedy v priebehu októbra.

Zdroj | Apple

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.