Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 29.6.2024

iOS 18 umožní vymeniť tlačidlá v uzamknutej obrazovke podľa vášho výberu

Richard Pliešovský

Zrejme aj vy patríte medzi tých, ktorí funkciu Baterka nevyužívajú častejšie ako párkrát za rok. Napriek tomu ju Apple považuje za mega dôležitú, pretože je natívne umiestnená ako jedno z dvoch tlačidiel na uzamknutej obrazovke.

S príchodom iOS 18 sa to dá zmeniť a vy môžete konečne nahradiť tlačidlá baterky a fotoaparátu podľa vlastného výberu. Zmena nastavenia trvá len pár sekúnd.

Nová funkcionalita využíva existujúce funkcie prispôsobenia uzamknutej obrazovky, povolí vám nastaviť rôzne tlačidlá na uzamknutej obrazovke s rôznymi kombináciami tapiet a widgetov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako na to?

Prvým predpokladom je, že máte nainštalovanú beta verziu iOS 18. Ak nie, stačí vojsť do Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácie softvéru > Beta aktualizácie a pokračovať podľa pokynov. Po úspešnom nainštalovaní beta verzia iOS 18 môžete pokračovať.

  • Na uzamknutej obrazovke dlhým stlačením vyvolajte režim úprav.
  • Vyberte tapetu, ktorú chcete upraviť a stlačte Prispôsobiť.
  • Klepnite na existujúce tlačidlá v ľavom dolnom alebo pravom dolnom rohu.
  • Vyberte, ktoré ovládacie prvky chcete nahradiť namiesto Baterka/Fotoaparát.

Ešte viac funkcií pribudne s príchodom verejnej verzie iOS 18 na jeseň tohto roku. Aplikácie tretích strán budú ponúkať vlastné ovládacie prvky na použitie v uzamknutej obrazovke, teraz sú dostupné len možnosti Apple, no aj tých je pomerne dosť. V našom prípade sme vymenili tlačidlo batérie z Diktafón.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.