Reklama

Iomega SuperHero: superhrdina vo vašich službách

Dominik Fúsek

Popularita Apple iPhonu je stále veľmi vysoká a zatiaľ nič nenaznačuje, že by sa to malo zmeniť. Pre výrobcov príslušenstva teda priaznivé podmienky pretrvávajú. Na výstave v Las Vegas sme sa dočkali ďalšej dockovacej stanice, tentokrát však nejde o hudobné príslušenstvo, akého konkurencia ponúka doslova tony (JVC EX-S1: dock pre iPhone a iPod Touch s drevenými reproduktormi a rádiom). Dockovacia stanica značky Iomega síce má trochu prehnané označenie, v niektorých situáciách sa ale hrdinom skutočne môže stať. Jej hlavným účelom je počas nabíjania zálohovať dáta z vášho iPhonu.

Iomega SuperHero

Vďaka masovému rozšíreniu smartfónov sme sa dostali do doby, keď svojho mobilného miláčika používame takmer na všetko a v nejednej situácii nám nahradí aj počítač. To má však za následok, že sa mobil stáva úložiskom citlivých dát, a tie treba chrániť. Množstvo škodlivého softvéru na mobilné operačné systémy rýchlo rastie, a tak sa z antivírusovej aplikácie, doteraz zbytočne zavadzajúceho programu, pomaly stáva nutnosť. Iomega SuperHero je však poistením proti inému riziku – hrdina vás zachráni v prípade straty, krádeže alebo poškodenia iPhonu 3G/3GS/4, prípadne iPodu Touch 2., 3. a 4. generácie.

Iomega SuperHero

Samozrejme, existuje množstvo programov na zálohovanie dát, a túto možnosť ponúka aj služba iTunes. Superhrdina je na rozdiel od nich jednoduchší a nepotrebuje internetové pripojenie. A čo vlastne robí? V spolupráci s rovnomennou bezplatnou aplikáciou, ktorú je nutné nainštalovať na iPhone/iPode Touch, po uložení do docku zálohuje vaše fotografie a kontakty na vloženú SD kartu. Zároveň sa vaše zariadenie nabíja. Výrobca k superhrdinovi pribaľuje 4 GB pamäťovú kartu triedy 2, ktorá by väčšine užívateľov mala stačiť, keďže prístroj neumožňuje zálohu aplikácií, videa ani hudby. V prípade potreby ju ale môžete vymeniť za väčšiu a rýchlejšiu. A cena? „Poistenie“ proti strate dát vás bude stáť asi 55 €.

foto: engadget.com

Iomega SuperHero

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.