Reklama

Interiér Škody Superb a Kodiaq sa mení na nepoznanie

Zdroj | Škoda
Richard Pliešovský
Zdroj | Škoda
Zdroj | Škoda

Svetová premiéra nových generácii Superb a Kodiaq nás ešte len čaká, no už dnes vieme, ako bude vyzerať v ich interiéroch. Zdá sa, že zmien je viac, než býva pri medzigeneračnej výmene bežné.

Koncern sa v predstihu pochválil, na čo sa môžeme tešiť. Okrem dizajnu prinášajúceho čisté línie, či vylepšení volantu a prístrojového štítu zaujme najmä presunutie radiacej páky na stĺpik riadenia, čím vznikol úplne nový priestor.

Vôbec po prvý raz je v nových modeloch volič prevodovky umiestnený na stĺpiku riadenia. Vďaka tomu je ľahko prístupný, vzniklo viac priestoru pre pasažierov sediacich vpredu a stredová konzola získala jednoduchý a čistý vzhľad.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Škoda

V nových modeloch Kodiaq a Superb je head-up displej doplnený 10″ virtuálnym kokpitom, centrálna obrazovka infotainmentu narástla až 13″. Svoju premiéru majú Smart Dials – otočné a stláčateľné multifunkčné ovládače, ktoré kombinujú manuálne a digitálne ovládacie prvky. Každý z nich poskytuje intuitívny prístup k mnohým funkciám vozidla, zatiaľ čo digitálny údaj (s veľkosťou 32 mm) na ovládačoch ponúkne okamžitý prehľad o nastavení.

Dva Smart Dials určené ovládajú teplotu v interiéri, vyhrievanie, ventiláciu sedadiel a zároveň zobrazujú zvolenú funkciu. Stredný ovládač umožňuje vodičovi ovládať max. štyri rôzne funkcie, napríklad hlasitosť, intenzitu ventilátora, smer prúdenia vzduchu, Climatronic, jazdné režimy a zväčšenie alebo zmenšenie mapy navigácie. Tento ovládač sa dá konfigurovať v menu infotainmentu, dlhým stlačením tlačidla ho prepnete medzi jednotlivými funkciami.

Zdroj | Škoda

Nechýba bezdrôtové nabíjanie smartfónu s výkonom až 15 W, v modeli Škoda Kodiaq dokonca až pre dva zariadenia. V letných dňoch určite oceníte funkciu aktívneho chladenia. Okrem toho tu nájdete štyri USB-C porty s výkonom 45 W a 15 W konektor USB-C v držiaku vnútorného spätného zrkadla.

Nový Kodiaq bude k dispozícii aj s ergonomickými sedadlami ponúkajúcimi funkciu pneumatickej masáže. Pasažieri vzadu budú mať v stredovom tuneli novú odkladaciu schránku.

Zdroj | Škoda

V modeli Superb dostane volant, prístrojová doska a ozdobné lišty nový vzhľad. Výrobca vylepšil sedadlá s masážnou funkciou. Budú vybavené desiatimi pneumaticky ovládanými masážnymi vakmi a širokou ponukou programov. Bedrová opierka je nastaviteľná v štyroch smeroch. Rovnako ako v modeli Kodiaq budete môcť ovládať všetky funkcie vyhrievania sedadiel, volantu, čelného skla a skla piatych dverí pomocou konfigurovateľného tlačidla v menu klimatizácie.

Škoda bude vo všetkých nových modeloch používať udržateľné materiály pre všetky textílie v interiéri a pre dva tradičné Simply Clever prvky – dáždnik vo dverách vodiča a škrabku na ľad. Najvyššia výbava L&K získa aj interiér L&K Suite v čiernom a hnedom vyhotovení. Koža použitá v hnedom interiéri Suite je vyčinená udržateľným spôsobom s využitím zvyškovej vody zo spracovania olív.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.