Reklama

Inteligetné hodinky Tissot Smart-Touch so zaujímavou cenou

Zdroj | Tissot
Marek Hudák
Zdroj | Tissot
Zdroj | Tissot

Známy výrobca hodiniek Tissot patriaci do skupiny Swatch predstavil plnohodnotné smartwatch Tissot Smart-Touch na konferencii Baselworld 2016, určenej výrobcom hodiniek pre predstavovanie nových modelov.

Spoločnosť Swatch už dávnejšie uviedla na trh čiastočne inteligentné hodinky. Čítať ste mohli napríklad o modeli Bellamy slúžiaceho na platbu pomocou zabudovaného NFC čipu.

Vtedy nešlo o nič prevratné, jednoduchým riešením pre mnohých majiteľov hodiniek bolo nalepenie NFC čipu zo spodnej strany ľubovoľného modelu.

Druhý model bol uvedený na trh pod názvom Touch Zero One a bol určený pre hráčov plážového volejbalu. Hráči vďaka tomuto modelu získali množstvo zaujímavých štatistík o ich hre.

Novo predstavený model Tissot Smart-Touch ponúka množstvo užitočných funkcií, spoločnosť garantuje využitie hodiniek aj bez nutnosti stáleho prepojenie so smartfónom.

Ponúkaná verzia v čierno-sivej farbe pôsobí mohutne, no stále elegantne a luxusne. Dizajnom sa Smart-Touch podobá modelu T-Touch Expert Solar, ktorý by sa mal ďalej vyrábať popri predstavenej novinke.

Ponukou funkcií sa model výrazne nelíši od konkurencie. Nechýba navigácia, informácie o počasí či klasické funkcie bežných hodiniek.

Zdroj | Tissot

Spustením navigácie na vašom smartóne s následným prepojením s hodinkami sa už iba stačí sústrediť na smer červeného hrotu a sledovať počet zvyšných kilometrov. Spoločnosť spolu s hodinkami predstavila aj príslušenstvo.

Smart-Touch Findit je akýsi prívesok, ktorý hodinky vidia ako objekt, ku ktorému sú vás schopné navigovať. Zaujímavou funkcionalitu bude disponovať aj Smart-Touch Station. Malá meteorologická stanica, poháňaná solárnou energiou, poskytujúca niekoľko základných informácií o počasí v jej okolí.

Kúpou tohoto produktu zároveň získate dobre vyzerajúce hodinky s užitočnými funkciami a zaujímavým príslušenstvom, medzi tým všetkým nájdete aj automatickú aktualizáciu času.

Pozrite si

Michael Kors Access: nová edícia inteligentných hodiniek

https://www.youtube.com/watch?v=3WEgZ7C5aQc

Tissot požaduje za svoj nový model 1 100 až 1 200 dolárov, čím jednoznačne vyčnieva spomedzi cien konkurencie. Upozorňuje na spomínaný fakt využiteľnosti aj bez smartfónu.

Zaujímavosťou je fakt, že cena je približné taká istá ako bola v 2014 pre T-Touch Expert Solar, na ktorá je základom novej triedy Smart-Touch. V súvislosti s cenou spoločnosť nemá veľké oči a očakáva počas prvého roku predaj v objeme len 20 až 40-tisíc predaných kusov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.