Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Inteligentný obojok pre psov predĺži ich život

Inteligentný obojok pre psov predĺži ich život
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Inteligentný obojok pre psov predĺži ich život
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Na veľtrhu v Las Vegas mohli návštevníci vidieť prvý biometrický zdravotný obojok pre psov. Firma Invoxia zaň získala dve ceny za inováciu. Vďaka Smart Dog Collar budete mať prehľad o zdraví vášho štvornohého člena rodiny.

Invoxia uvádza, že každý piaty pes je chorý, alebo mu hrozí srdcová choroba, ktorá je veľmi ťažko diagnostikovateľná. Práve smart obojok tomu môže zabrániť. Spárujete si ho so svojim smartfónom a vďaka tomu dokážete včas zistiť problémy.

Zdroj | Invoxia

Frekvencia dychu a tepu srdca je najlepším ukazovateľom preventívnej starostlivosti a monitorovania rizikových psov. Podobne ako smart hodinky, či fitness náramky, aj takýto inteligentný obojok ľahko odmeria tieto hodnoty. Postará sa o monitoring ďalších aktivít, ako je chôdza, beh, odpočinok (to poznáme aj zo zariadení pre ľudí), ale i škrabanie a štekanie. Získané údaje viete poslať veterinárovi, aby mohol vytvoriť diagnostický základ založený na objektívnych dlhodobých údajoch.

Ak sa váš pes zatúla, poslúži funkcia sledovania polohy v reálnom čase, ktorá sa aktivuje vždy, keď je v pohybe. Vďaka nej budete mať prehľad doslova o každom pohybe – aj vzdialeným prístupom cez smartfón a zabudovaný LTE-M modem v obojku. Budete tak presne vedieť kde je váš miláčik, ak keď s ním bude na prechádzke iný člen rodiny.

Zdroj | Invoxia

Špičkovú technológiu ocenili na CES 2022, no ocenia ju najmä majitelia psov. Obojok je ideálny pre stredne veľkých až veľkých miláčikov. Vo vnútri sa nachádza umelá inteligencia, ktorá vyhodnocuje údaje získané zo senzorov novej generácie. Tie vraj doteraz neboli nikdy použité v oblasti zdravia domácich zvierat.

Okrem zdravotných funkcií (srdce, dýchanie, aktivita, spánok) a GPS lokácie, ktorá umožňuje aj nadefinovanie bezpečných zón, môžete využiť funkciu Lost Mode. Napríklad vtedy ak pes utečie, stratí sa, alebo je ukradnutý – viete zvýšiť frekvenciu aktualizácie a presnosť GPS systému. Zariadenie vydrží na jedno nabitie niekoľko týždňov, nízky stav batérie vám oznámi notifikácia v smartfóne.

Zdroj | Invoxia

Smart Dog Collar je prvým obojkom pre psov schopným nepretržitého a neinvazívneho monitorovania srdca v pokoji a rýchlosť dýchania aj cez hustú srsť. Dokáže odhaliť rôzne správanie a zvyky, pričom stavia na miliónoch údajových bodov zozbieraných z aktivity domácich zvierat. Vďaka kontextovej inteligencii využíva najlepšiu technológiu geolokácie podľa okolia.

Pozrite si

GPS lokalizátor teraz kúpite o 35 eur lacnejšie

„Pre psov, ktorí trpia srdcovým ochorením, sa odporúčajú štruktúrované programy domácej starostlivosti, ktoré zahŕňajú nepretržité monitorovanie dýchania a srdcovej frekvencie pri súčasnom sledovaní chuti do jedla a ideálnej telesnej hmotnosti. Vyššia než normálna pokojová frekvencia dýchania je jedným z najrelevantnejších indikátorov hroziaceho srdcového zlyhania,“ objasňuje Romain Pariaut, veterinár na Cornellovej univerzite.

Zdroj | Invoxia

Smart Dog Collar sa začne predávať v lete 2022, cena zatiaľ nebola stanbovená.

Zdroj