Reklama

Inteligentné žiarovky BeON by chcel aj Kevin zo Sám doma

Marek Šimunek

Zlodeji veľmi ľahko zistia, že nikto nie je doma, ak sa vo vašom dome, alebo byte niekoľko dní po sebe nesvieti. Práve proti tomu sa rozhodla bojovať spoločnosť BeON Home, ktorá na Kickstarteri spustila svoju kampaň pre nové inteligentné žiarovky BeON Burglar Deterrent. Väčšina inteligentných žiaroviek v súčasnosti je totiž založená na tom, že viete pomocou smartfónu ovládať ich zapnutie, či vypnutie, prípadne intenzitu samotného svetla. Ak však chcete potencionálnych zlodejov zastrašiť, potrebujete vzbudiť dojem, že ste doma. Presne tak ako to spravil Kevin v známom filme Sám doma.

BeON Burglar Deterrent

BeON Burglar Deterrent

Žiarovky BeON teda dokážu v nastavených intervaloch vypínať a zapínať svetlo v jednotlivých miestnostiach. Aby bol však dojem toho, že je niekto doma dokonalý, učia sa žiarovky BeON vašim zvykom. Dojem toho, že ste doma je tak dokonalý. Navyše má každá žiarovka aj vlastnú záložnú batériu, pre prípad výpadku elektriny. Dokonca reagujú aj na detektory dymu a v prípade požiaru sa zapnú, aby ste jednoduchšie našli cestu von.

Ak bude kampaň úspešná prvé žiarovky BeON by sa k svojim majiteľom mali dostať medzi aprílom a augustom budúceho roka. Cena žiaroviek bude závisieť od toho, aké balenie si vyberiete. V predaji totiž budú sety pre byty, ale aj veľké rodinné domy. BeON Burglar Deterrent by však mal byť cenovo najdostupnejší systém inteligentných žiaroviek pre domácnosti.

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.