Inteligentné nočné svetlo od popredného výrobcu matracov?

ZDROJ | Casper

Po boome inteligentných reproduktorov sa zrejme schyľuje k pretlaku ponuky inteligentných svietidiel. Svetoznámy online predajca matracov sa rozhodol nasadnúť na tento rozbiehajúci sa biznis a predstavil zaujímavý gadget.

Spoločnosť Casper sa rozhodla expandovať. Pre nové nápady nemusela chodiť príliš ďaleko od svojich overených matracov. Inšpiroval ju pohľad na nočný stolík, kde by si mohli jeho zákazníci položiť lampu, ktorú práve začala predávať.

https://youtu.be/TDKRf8pZejY

Svietidlo sa volá Glow (The Glow Light), ovláda sa pomocou smartfónu, napája sa z batérie, môže sa teda v prípade potreby využiť ako prenosné svietidlo. Nabíja sa cez bezdrôtovú základňu, ktorá mierne pripomína spodnú časť rýchlovarnej kanvice.

ZDROJ | Casper

Glow funguje podobne ako režim Night Shift, ktorý používa Apple v systémoch macOS a iOS. K tomuto základnému nastaveniu pridal výrobca podporu ovládacích gest, ktorým pomáha zabudovaný gyroskop.

ZDROJ | Casper

Ak chce používateľ zapnúť svetlo, otočí svietidlo o 180 stupňov. Keď ho otočí o 360 stupňov, spustí sa 45 minútová sekvencia vypnutia – svetlo postupne prechádza z jasnej studenej farby do teplej až sa úplne vypne. Krútením okolo osi sa stlmí jas, potrasením sa Glow zase rozžiari.

Pozrite siPhilips Hue ukázal ďalšiu kolekciu. Tentokrát si na nás „posvieti“ pri zábave

Všetky nastavenia vrátane stmievania sa urobia pomocou aplikácie, ktorá je dostupná pre iOS a Android. Aplikácia zvláda podporu až šiestich takýchto svietidiel, ktoré sa potom synchronizovane rozsvecujú, resp. stmievajú. Glow sa dá využiť aj ako budík, keď vo zvolený čas začne svietiť najjasnejším svetlom (2 700 K) a imituje tak východ slnka.

ZDROJ | Casper

Výrobca udáva priemernú trojdňovú výdrž na jedno nabitie, pri maximálnom jase to má byť približne sedem hodín. Vonkajší kryt je z polykarbonátu, vraj je dostatočne odolný na to, aby zvládol bežné zaobchádzanie a menšie pády.

ZDROJ | Casper

Svetelný zdroj tvorí 36 LED diód so svetelnosťou do 280 lúmenov. Zariadenie má rozmery 13,3 x 9,5 x 10,2 cm, hmotnosť 200 gramov, nechýba certifikát ochrany IP54 (čiastočná ochrana voči prachu a odolnosť voči striekajúcej vode max. 5 minút).

Pozrite siBasicDIM Wireless – inteligentné ovládanie svietidiel Zumtobel a Thorn

ZDROJ | Casper

Glow sa už dá objednať cez webovú stránku výrobcu, cena za kus je 89 dolárov, dvojica svietidiel výjde spotrebiteľa lacnejšie, na 169 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojCasper

Komentáre k článku