Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #PC
  • 1 min.
  • 17.8.2021

Intel vstupuje do sféry herných grafických kariet, predstavuje Arc

Intel vstupuje do sféry herných grafických kariet, predstavuje Arc
Zdroj | Intel
Stanislav Vinc
Intel vstupuje do sféry herných grafických kariet, predstavuje Arc
Zdroj | Intel
Zdroj | Intel

Intel poodhalil svoje pripravované dedikované grafické karty, ktoré ponesú názov Arc. V segmente herného hardvéru pre PC budú priamo konkurovať grafickým kartám od etablovaných spoločností AMD a NVIDIA.

Do portfólia pod-značiek spoločnosti Intel pribudne nová séria „Arc“, ktorá bude pokrývať hardvér, softvér a všetky služby spojené s dedikovanými grafickými kartami určenými primárne pre hráčov. Prvý model grafickej karty tejto série uvidíme už v prvom kvartáli budúceho roku.

Intel mieri so svojimi prvými grafickými kartami do prenosných počítačov, aj desktopov. Postavené budú na mikroarchitektúre X HPG s kódovým označením Alchemist. Nasledujúce generácie kariet ponesú kódové označenia Battlemage, Celestial a Druid. Od začiatku budú podporovať ray tracing, DirectX 12 Ultimate a super sampling postavený na umelej inteligencii.

Zdroj | Intel

Spoločnosť už zverejnila aj prvé zábery z hier, ktoré bežia na pre-produkčnej verzii prvej generácie kariet. Ich presné špecifikácie zatiaľ nepoznáme, no zdá sa, že Intel bude so svojimi prvotinami priamo konkurovať najvyšším grafickým kartám konkurencie, najmä priamo sérii GeForce RTX od Nvidie.

Intel Arc popravde nie je úplnou premiérou spoločnosti v oblasti samostatných grafických kariet. Spoločnosť už začiatkom tohto roka uviedla na trh desktopové grafické karty Intel Iris XE s kódovým označením DG1, ktoré sú však na rozdiel od prichádzajúcich modelov Arc postavené na rovnakej architektúre, aké ponúkala aj integrovaná grafika v procesoroch Intel Tiger Lake.

Zdroj | Intel

Intel zatiaľ neprezradil, v akej cenovej relácii sa budú jeho dedikované grafické karty pohybovať, prípadne ktorí výrobcovia notebookov a hotových desktopových počítačov nové grafiky nasadia. Na tieto informácie si budeme musieť ešte spolu s prvými benchmarkmi zopár mesiacov počkať.

Zdroj