Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Intel RealSense T265 zlepší orientáciu robotov v priestoroch bez GPS

Intel RealSense T265 zlepší orientáciu robotov v priestoroch bez GPS
Zdroj | Intel
Stanislav Vinc
Intel RealSense T265 zlepší orientáciu robotov v priestoroch bez GPS
Zdroj | Intel
Zdroj | Intel

Intel predstavil novú kameru Intel RealSense T265 s technológiou simultánnej lokalizácie a mapovania obrazu (V-SLAM), ktorá zlepší pohyb autonómnych zariadení v priestore.

Malá kamera Intel RealSense T265 dokáže vďaka dvom snímačom a vizuálnemu procesoru Intel Movidius Myriad 2 rozpoznať svoju polohu na základe vizuálnych podnetov, ako napríklad vzorov na stene alebo zemi. Kamera pomôže dronom a robotom orientovať sa v priestore aj bez GPS signálu. Vhodná je však aj pre virtuálnu a rozšírenú realitu.

Zdroj | Intel

Intel uvádza ako príklad praktického využitia v agrikultúre, kde kamera umožní prístrojom pohybovať sa po poliach na základe vzorov a vyhýbať sa prípadným prekážkam v prostredí, vrátane ľudí. Kamera by mala pomôcť aj robotom pri pohybe v skladoch, kde zvyčajne nebýva dostatočne dobrý signál GPS.

Pozrite si

Michael Kors predstavuje nové inteligentné hodinky Access Sofie 2.0

Výhoda Intel RealSense T265 spočíva v tom, že celé vnímanie okolia i následné kalkulácie prebiehajú v rámci tejto malej kamery. Systém V-SLAM neustále aktualizuje údaje o neznámom prostredí a vypočítava približnú polohu zariadenia v ňom. Kameru je tak možné nasadiť aj na zariadenia so slabým výpočtovým výkonom.

Zdroj | Intel

Kamere pre fungovanie stačí 1,5-W napájanie a pripojenie cez USB 2.0 alebo 3.0. Napriek pokročilosti tejto technológie je kamera Intel RealSense T265 pomerne lacná. V predaji bude od 28. februára už od 199 dolárov, pričom predobjednávky sú otvorené už dnes.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj