Reklama

Intel predstavil kompletnú 6. generáciu procesorov architektúry Skylake

TECHBOX

Popredný výrobca procesorov Intel dnes predstavil šiestu generáciu radu Intel Core. Tá posúva možnosti výkonu ešte ďalej ako doteraz a pritom sa rozmery procesorov podarilo ešte viac minimalizovať.

Podľa oficiálnych vyjadrení je šiesta generácia procesorov Intel Core postavená na novej mikroarchitektúre Skylake od Intelu, ktorá využíva 14 nm technológiu výrobného procesu a prináša dva a pol násobný výkon, trojnásobok životnosti batérie, grafiku tridsaťkrát lepšiu pre plynulý zážitok z hier a sledovania videa v porovnaní s výkonom v priemere 5-ročného počítača. Počítače s novými Intel procesormi môžu byť o polovicu tenšie a ľahšie, mať rýchlejší zo spánku a batériu, ktorá vydrží v podstate celý deň.

Intel Core

Nová generácia procesorov ponúka až do 60 percent lepší mobilný multitasking v porovnaní so švtorjadrovým procesorom Intel Xeon E3, ktoré poháňajú mobilné pracovné stanice.

Zlepšenia sa vďaka novej generácii dočká aj grafický výkon a to napríklad aj pri tvorbe 4K videí. Šiesta generácia Intel Core platformy prinesie Intel “no wires” prvky pre bezdrôtové zobrazovanie s technológiami Intel WiDi alebo Pro WiDi. Táto technológia umožní užívateľom ľahké zdieľanie obrazu na TV, monitor alebo projektor bez nutnosti káblov.

Intel tvrdí, že v nasledujúcich mesiacoch uvedie na trh až 48 procesorov z novej generácie Intel Core, zjavne sa teda máme na čo tešiť.

Zdroj: Intel

Šiesta
generácia procesorov Intel Core je postavená na novej mikroarchitektúre Skylake od Intelu, ktorá využíva 14 nm
technológiu výrobného procesu a prináša dva a pol naśobný výkon, trojnásobok životnosti batérie, grafiku
tridsaťkrát lepšiu pre plynulý zážitok z hier a sledovania videa v porovnaní s výkonom v priemere 5-ročného
počítačaŠiesgenerácia procesorov Intel Core je postavená na novej mikroarchitektúre Skylake od Intelu, ktorá využíva 14 nm
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.