Reklama

Intel MICA – Inteligentný náramok alebo dokonalý šperk pre dámy?

Marek Šimunek

Intel do spektra nositeľných zariadení vstupuje inak ako ostatné spoločnosti. Ich inteligentný náramok, ktorý nesie meno MICA sa totiž zameriava na nežnejšiu časť našej populácie. Presne tak, Intel MICA bude štýlovým doplnkom pre dámy, teda aspoň pre tie, ktoré si ho za odporúčanú cenu 495 USD kúpia. Intel o pripravovanom náramku informoval už skôr, teraz však konečne zverejnil aj niektoré technické detaily svojej novinky.

Intel MICA

POZRITE SI
LEN PRE ŽENY | Inteligentný náramok, ktorý bude iba pre nežnú polovicu sveta

Intel MICA umožní reagovať na hovory, správy, e-maily alebo rôzne notifikácie zo sociálnych sietí. Disponuje 1,6“ OLED displejom s rozlíšením 260 x 160 pixelov, ktorého dokonalú ochranu má pod palcom zafírové sklíčko. Oveľa zaujímavejšie je však umiestnenie displeja na vnútornej strane zápästia. Jeho displej tak nebude kaziť dojem skutočne luxusného šperku, a nikto nebude vedieť, že to čo máte na ruke nie je inteligentný náramok.

Intel MICA

Intel MICA

Okrem toho všetkého má tento náramok jednu veľkú výhodu. Nebudete k nemu totiž potrebovať ani smartfón. Náramok sa totiž bude predávať so samostatným programom od amerického operátora AT&T. Samotný náramok beží na Linuxe a využíva rôzne technológie od Intelu a spoločnosti TomTom. Práve vďaka TomTomu získajú majiteľky náramku odporúčania na najlepšie reštaurácie v okolí, alebo rôzne iné podniky a obchody, ktoré vedia ženské srdce potešiť. Nabíjanie náramku, ktorého integrovaná batéria zvládne dva dni používania je riešené pomocou microUSB konektora na tele náramku. Nechýba však ani bezdrôtové nabíjanie. Bravo Intel!

Samozrejme nebol by to doplnok pre dámy, ak by si ho nevedeli prispôsobiť podľa svojich potrieb. Preto bude na výber niekoľko verzií a len na majiteľke ostane voľba, či jej náramok bude z čínskych perál, kože hada, či iných luxusných materiálov. Použité materiály sa samozrejme prejavia aj na cene samotného náramku. Exkluzívny bude aj štart predaja novinky, ktorý by mal prebehnúť už začiatkom budúceho mesiaca. Náramok Intel MICA totiž bude výhradne dostupný pri otváracích ceremoniáloch dvoch nových obchodných domov Barney.

Intel MICA

Intel MICA

Foto: Intel

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.