Reklama

Intel procesory ôsmej generácie sú tu, prinášajú 40% nárast výkonu notebookov

Zdroj | Intel
Stanislav Vinc
Zdroj | Intel
Zdroj | Intel

Intel dnes predstavil ôsmu generáciu notebookových procesorov Intel Core U. Nová generácia prináša 40-percentný nárast výkonu a dvojnásobný počet jadier v notebookoch.

Do rodiny procesorov Intel Core U dnes pribudli dva procesory i7 a dva procesory i5. Konkrétne ide o modely i7-8650U, i7-8550U, i5-8350U a i5-8250U.

Pozrite si

18-jadrový Intel Core i9 pozná svoju špecifikáciu i cenu

Intel Core i7-8650U bude štandardne bežať na frekvencii 1,9 GHz, pričom maximálne môže dosiahnuť frekvenciu 4,2 GHz. Intel Core i7 8550U beží na frekvencii 1,8 a maximálne zvládne 4,0 GHz. Intel Core i5-8350U beží na frekvencii 1,7 GHz a maximálne na 3,6 GHz a posledný i5-8250U beží na 1,6 GHz a maximálne na 3,4 GHz.

Zdroj | Intel

Ôsma generácia je postavená na predchádzajúcej architektúre Kaby Lake, ktorá využívala 14 nm výrobný proces. Pri tejto generácii použije Intel z počiatku 14 nm výrobný proces a neskôr prinesie procesory postavené na 10 nm výrobnom procese. Intel teda nepostavil ôsmu generáciu na novej architektúre Coffee Lake, ako sa pôvodne očakávalo.

Zdroj | Intel

Vďaka úprave dizajnu siedmej generácie a vylepšenému výrobnému procesu sa Intelu podarilo zrýchliť procesory až o 40%. Všetky nové notebookové procesory z tejto série budú po novom štvor-jadrové s ôsmimi vláknami.

Zdroj | Intel

 

Integrovaná grafika Intel HD sa v tejto generácii bude po novom volať UHD 620. Ponúknuť má dostatok výkonu pre virtuálnu realitu či obsah v 4K rozlíšení. Podľa slov spoločnosti dokážu nové procesory exportovať 4K video za 3 minúty, pričom na procesoroch starých päť rokov by to trvalo až 45 minút.

Pozrite si

AMD Threadripper ide do predaja, má ísť o najvýkonnejší desktop procesor

Notebooky, ktoré budú mať už osadenú ôsmu generáciu Intel procesorov by sa mali na trhu objaviť niekedy v septembri. O desktopových verziách ôsmej generácie zatiaľ Intel nehovorí, no ich predstavenie sa očakáva na jeseň.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.