Intel chce spojiť Apple a Windows. Podarí sa mu to?

ZDROJ | Pixabay

Intel tento týždeň ukázal ďalšiu generáciu prémiovej značky Evo určenou pre certifikované počítače. Okrem pridania podpory pre sklápacie zariadenia a štandardu Wi-Fi 6E ponúknu nové počítače Evo vôbec po prvý raz integráciu iPhonu a Apple Watch s podporou iMessage.

Microsoft a Apple – veční rivali, ktorí sa však navzájom (aspoň niekedy) potrebujú. Preto má aj dnes používateľ zmiešané pocity, keď niektoré programy fungujú len na jednej platforme a iné sú bez problémov funkčné všade. Satya Nadella, CEO Microsoftu napríklad povedal, že by uvítal lepšiu integráciu iMessage vo Windowse, ale Applu sa to zrejme nedostalo do uší.

Pozrite siPrvý notebook s 5G a Intel Evo je Samsung Galaxy Book Flex 5G je

Možno sa to podarí Intelu. Ten minulý rok v lete kúpil izraelský startup Screenovate, ktorý poskytoval riešenia na správu a ovládanie zariadení iOS a Androidu v systéme Windows. Platformu môžete už teraz nájsť v nástroji Dell Mobile Connect. Odteraz bude dostupná aj v počítačoch Intel Evo.

Intel počas predstavenia na CES 2022 ukázal, ako by mal ich nový nástroj umožniť majiteľom iPhonov pristupovať k textovým správam (dokonca aj z iMessage) v systéme Windows. Okrem toho vraj bude možné zobraziť si dáta z appky Zdravie, či údaje z Apple Watch.

Podľa viceprezidenta Intelu pre mobilné inovácie, Josha Newmana, spoločnosť plánuje priniesť nástroj Screenovate do počítačov Evo ešte počas leta 2022. Cieľom Intelu je ponúknuť túto technológiu viacerým výrobcom, firma ju však uvoľní až vtedy, keď vyladí aj tie najmenšie chyby.

Všetko je to veľmi pekné a ak by sa to Intelu podarilo, istotne by si mnohí kúpili Evo len kvôli tejto funkcionalite. Aj keď je Screenovate v štádiu vývoja, už prebiehajú rokovania s ostatnými spoločnosťami, vrátane Apple. Ak si však uvedomíme politiku Apple, len veľmi ťažko si môžeme predstaviť, že by podporil takýto neoficiálny spôsob používania iMessage. Skeptici by povedali, že skôr sa dočkáme USB-C v iPhonoch. My optimisti hovoríme: A prečo nie?