Reklama

Instagram vám umožní stlmiť všetkých, ktorých nepovažujete za blízkych priateľov

Zdroj | Instagram
Stanislav Vinc
Zdroj | Instagram
Zdroj | Instagram

Instagram prináša používateľom nové nastavenia do sekcie „Obmedziť interakcie“, pomocou ktorých môžu opäť o niečo efektívnejšie obmedziť nechcenú a potenciálne škodlivú interakciu s ostatnými používateľmi.

Primárnym cieľom spoločnosti je týmto spôsobom bojovať proti kyberšíkane. Nové funkcie sú už aktuálne dostupné v mobilnej aplikácii.

Instagram sa v rámci nastavení pre obmedzenie možností komunikácie sústredil spočiatku najmä na tvorcov obsahu, ktorí sa vzhľadom na veľkú popularitu mohli často stretávať s nenávistnými komentármi a správami. V uplynulých rokoch však začala sociálna sieť čeliť čoraz väčšej kritike, podľa ktorej nerobila dostatočné kroky v oblasti ochrany bežných používateľov a najmä tínedžerov, ktorí sa s takýmto nenávistným a škodlivým obsahom stretávali aj vo svojich vlastných kruhoch.

Obsah pokračuje pod reklamou

Instagram tak tento týždeň sprístupnil používateľom možnosť obmedziť interakciu v rámci ich príspevkov iba pre „blízkych priateľov“. V praxi teda používatelia uvidia iba komentáre, správy, značky a označenia, ktoré pridali ich blízky priatelia. S ich obsahom síce budú môcť interagovať aj ostatní používatelia, no ten sa používateľovi, ktorý sa rozhodol nastaviť si takéto blokovanie, v aplikácii nezobrazí.

Používatelia takýmto spôsobom môžu odfiltrovať obsah, ktorý by pre nich mohol byť škodlivý aj bez toho, aby o tom vedela druhá strana. Tá sa teda o takejto forme filtrácie nemusí vôbec dozvedieť, vďaka čomu sa môžu obe strany vyhnúť eskalácii celej situácie.

Druhou novinkou v oblasti ochrany duševného zdravia používateľov, je možnosť zablokovať iným používateľom, aby vás označovali v príspevkoch a komentároch. Komentáre týchto blokovaných používateľov budú navyše pod príspevkami automaticky skryté.

V mobilnej aplikácii nové nastavenia obmedzenia obsahu nájdete v sekcii Súkromie > Obmedziť interakcie, kde si môžete nastaviť čo a koho interakciu chcete týmto spôsobom obmedziť. V treťom kroku si môžete nastaviť aj dobu, po ktorej vám má Instagram pripomenúť, aby ste si tieto obmedzenia vypli alebo naopak zvážili predĺženie ich platnosti.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.