Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Instagram dostal novú skrytú funkciu, umožní vám spoznať zaujímavé miesta

Instagram dostal novú skrytú funkciu, umožní vám spoznať zaujímavé miesta
Zdroj | Instagram
Stanislav Vinc
Instagram dostal novú skrytú funkciu, umožní vám spoznať zaujímavé miesta
Zdroj | Instagram
Zdroj | Instagram

Instagram po rokoch vrátil do svojej mobilnej aplikácie možnosť prezerať si príbehy podľa označenej lokality. V novom šate vám umožní prezerať si ich v mapovom prostredí, aj s filtrovaním kaviarní, reštaurácií, hotelov či atrakcií.

Instagram po úspešnom okopírovaní sociálnej siete TikTok začína fušovať už aj do sféry mapových a turistických aplikácií. Najnovšou aktualizáciou používateľom umožní vyhľadávať a spoznávať zaujímavé miesta podľa fotografií a videí, ktoré v nich verejne publikovali ostatní používatelia.

Táto funkcia je momentálne v aplikácii pomerne dobre skrytá, no prístup je k nej veľmi jednoduchý. Do vyhľadávacieho poľa v záložke Discovery (ikona lupy) stačí zadať ľubovoľnú lokalitu, v ktorej si chcete prezrieť verejný obsah.

Vo výsledkoch vyhľadávania sa vám po najnovšej aktualizácii zobrazí okrem príspevkov, ktoré boli v danej lokalite zverejnené, už aj mapa s najpopulárnejšími označeniami v okolí. Pod každým bodom na mape sa ukrýva zbierka najnovších či najpopulárnejších fotografií, pričom pod viacerými dokonca nájdete aj najnovšie príbehy, ktoré boli publikované používateľmi s verejnými profilmi.

Zdroj | Instagram

Pre mestá, obce a mestské časti, má Instagram pripravené špeciálne zobrazenie, ktoré vám umožní zobraziť si v danej lokalite iba obsah, ktorý sa týka jednej z ponúkaných kategórií – reštaurácie, kaviarne, atrakcie, hotely, parky a záhrady a bary.

Možnosť prezerať si verejné príbehy podľa lokality nie sú na Instagrame úplnou novinkou. Sociálna sieť však túto možnosť odstránila približne v období posledných amerických volieb s prísľubom, že túto funkciu do prostredia aplikácie vráti po kompletnom redizajne, ktorého dokončenie napokon trvalo viac ako dva roky.