Reklama

Insta360 Nano S – 360-stupňová 4K UHD kamera pre iPhone

Zdroj | Insta360
Stanislav Vinc
Zdroj | Insta360
Zdroj | Insta360

Fotoaparáty a kamery na tvorbu 360-stupňových záberov sú čoraz kvalitnejšie a to platí aj v prípade novej kamery Insta360 Nano S, ktorá dokáže vytvárať sférické 4K UHD zábery.

Insta360 Nano S nadväzuje na staršie príslušenstvo, pomocou ktorého majitelia iPhonov mohli vytvárať 360-stupňové zábery v rozlíšení 3K. Teraz na trh prichádza vylepšená verzia s prívlastkom „S“, ktorá dokáže natáčať sférické video v rozlíšení 4K UHD a zachytávať fotografie v rozlíšení 20 megapixelov.

Zdroj | Insta360

Nová verzia má rovnaké rozmery, ako predchádzajúca kamera Nano, takže je kompatibilná s rovnakým príslušenstvom. Zovňajšok sa zmenil iba tým, že do ponuky pribudla verzia v čiernej farbe. Okrem vylepšeného rozlíšenia nastali zmeny aj v softvéri, konkrétne v mobilnej aplikácii.

Pozrite si

Google predstavil svoje prvé VR kamery, Lenovo Mirage a Yi Horizon VR180

Tá teraz umožňuje vytvárať videá, v ktorých sú poskladané dve až tri zábery z rôznych uhlov. Takéto video je následne jednoduchšie na sledovanie a zdieľanie na stránkach, ktoré nepodporujú prehrávanie 360-stupňových videí.

Zdroj | Insta360

Súčasťou aplikácie je tiež možnosť 360-stupňového videohovoru, v ktorom si prijímateľ môže slobodne obzerať celý sférický záber volajúceho. Pre jednoduchšie natáčanie a videohovory je súčasťou balenia kamery aj skladací stojan. Ak pri zachytávaní záberov nebudete mať pri sebe stojan, záber za vás vyrovná gyroskopická stabilizácia obrazu, ktorá je súčasťou Nano S.

Zdroj | Insta360

Insta360 Nano S je už aktuálne v predaji za 279 €, pričom oficiálny obchod Insta360 zasiela produkty aj na Slovensko. V predaji je stále aj staršia verzia Insta360 Nano a to za 239 €. Pre majiteľov telefónov so systémom Android je vhodná kamera Insta360 Air.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.