Reklama

INQ Cloud Touch a Cloud Q: špecialisti na Facebook

Dominik Fúsek

Už dlhšiu dobu sa hovorí, že spoločnosť Facebook pripravuje v spolupráci s neznámym výrobcom vlastný mobilný telefón. Podľa posledných špecifikácií týmto výrobcom mal byť aj INQ, ktorý dokonca predstavil dvojicu smartfónov orientovaných na túto sociálnu sieť. O skutočné „Facebook fóny“ sa však nejedná, napriek tomu by si tento titul zaslúžili.

INQ Cloud Touch

INQ Cloud Touch je smartfón s pomerne veľkým, 3,5-palcovým displejom s HVGA rozlíšením. Výrobca siahol po operačnom systéme od Googlu, ktorý je v oblasti sociálnych sietí už sám o sebe veľmi schopný. Napriek tomu výrobca pridal vlastný program pre ešte dokonalejšiu prácu najmä s Facebookom. Android je prítomný vo verzii 2.2 Froyo, vraj sa ale chystá update na Gingerbread. O spoľahlivý chod nielen sociálnych sietí sa stará jednak 600 MHz procesor Qualcomm 7227, z oblasti dát zasa Wi-Fi b/g a HSPA (7,2/5,76 Mbps). Prítomné sú aj 1 300 mAh batéria a 5 Mpx fotoaparát s autofókusom. Na britský trh sa novinka dostane v druhom štvrťroku, výrobca sľubuje „cenu prijateľnú pre masy“. Súčasťou balenia bude 4 GB microSD pamäťová karta.

INQ Cloud Touch

Ak napriek pomerne dobrému pohodliu písania na veľkých dotykových displejoch stále uprednostňujete hardvérovú klávesnicu, Cloud Q je pre vás ako stvorený. Pod jeho 2,6“ dotykovým displejom neznámeho rozlíšenia sa totiž nachádza úplná QWERTY klávesnica. V prípade tohto modelu je výrobca na informácie skúpy, známa je len prítomnosť 3 Mpx fotoaparátu, Androidu 2.2 a prehĺbená spolupráca so sociálnymi sieťami. Na trh by sa mal Cloud Q dostať v treťom štvrťroku, presnú sumu opäť nepoznáme.

INQ Cloud Q

zdroj: techradar.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.