Reklama

Inovatívny prístup sa oplatí. Projekty a učitelov odmenia sumou 140 tisíc eur

Zdroj | unsplash/ThisisEngineering RAEng
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/ThisisEngineering RAEng
Zdroj | unsplash/ThisisEngineering RAEng

Učitelia s inovatívnym prístupom sa opäť dočkali pozornosti. Sú inšpiráciou pre svojich žiakov aj pre kolegov. V rámci grantových programov Výnimočné školy a Učíme sa spolu online mohli učitelia predkladať projekty, ktoré im pomôžu zrealizovať ich predstavu o kvalitnejšom školstve.

Nadácia ZSE v už štvrtom ročníku grantového programu Výnimočné školy podporí až 50 projektov s maximálnou výškou podpory 3 000 eur a ďalších 10 pedagógov, ktorí budú môcť rozvíjať svoje online zručnosti pri výrobe vzdelávacích materiálov v programe Učíme sa spolu online.

Reakciou na sté výročie skupiny ZSE sa rozhodli na rozpočtovom navýšení na rovných 100 000 eur. Programová riaditeľka nadácie ZSE, Erika Škultétyová, uviedla, že v aktuálnom ročníku dali šancu najmä novým pedagógom a ich nápadom. Najviac úspešných projektov majú z Košického, Žilinského a Bratislavského kraja. Rovnako pokračovali aj v podpore online projektov, pretože stále vnímajú pretrvávajúci význam online vzdelávacích príspevkov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | ZSE

Veria, že vzdelávacie videá a ďalšie digitálne formáty môžu byť nápomocné učiteľom, rodičom, ale najmä žiakom kedykoľvek v priebehu školského roka na doplnenie či vysvetlenie chýbajúceho učiva.

Celkovo bolo predložených 317 projektov. Všetky prijaté projekty spĺňali podmienky programu a boli posúdené nezávislou hodnotiacou komisiou. Správna rada Nadácie ZSE na základe hodnotenia nezávislej komisie vybrala na podporu 50 z nich.

O podporu sa mohli uchádzať učitelia a učiteľky základných a stredných škôl z celého Slovenska. Nadácia ZSE doteraz podporila v oblasti vzdelávania už 190 projektov v celkovej výške 400 tisíc eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.