Reklama

Inovatívna platforma QorosCloud v čínskych autách žne ocenenia

Marek Šimunek

Istotne ste už o čínskej automobilke Qoros počuli. Práve ona priniesla aj na náš trh vydarený sedan Qoros 3. Tentokrát sa môže práve táto automobilka pochváliť prestížnym ocenením „Telematics Update Award“, vďaka svojej platforme QorosCloud. Exkluzívny balík cloudových služieb poskytuje funkcie, ktoré umožňujú motoristom zostať „neustále pripojení“ k navigácii a dopravným informáciám, k sociálnym sieťam, či k informáciám o stave ich vozidla, jeho údržby a požiadavkám na servis. Okrem aplikácií pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android a iOS môžu majitelia áut Qoros využívať tieto služby aj pomocou internetovej stránky www.QorosQloud.com.

QorosCloud

QorosQloud, ktorý bol po prvý raz predstavený v modeli Qoros 3 Sedan a ktorý má byť k dispozícii aj vo všetkých stupňoch výbavy modelu Qoros 3 Hatch hneď pri jeho uvedení, je portálom prinášajúcim exkluzívny balík služieb pripojenia. Je založený na cloudovej platforme Microsoft Windows Azure, a dodávaný je prostredníctvom 3G siete China Unicom.

Vo vozidle sú služby QorosQloud prístupné cez moderný osem palcový displej systému Qoros MMH. Monitorovacia služba QorosQloud Eco-Drive vyhodnocuje vstupy z jazdy a jazdných návykov vodiča s cieľom napomôcť vodičovi dosiahnuť efektívnejšiu jazdu s menším dopadom na životné prostredie. Väčšina služieb je dostupná zadarmo, ale používatelia si môžu vybrať aj balík služieb QorosQloud Premium, ktorý zahŕňa dynamické dopravné informácie, informácie ohľadom možností parkovania či aktualizácie máp.

QorosCloud

Informačný systém Qoros MMH disponuje 8“ kapacitným dotykovým displejom s rozlíšením 800 x 480 pixlov a nachádza sa v štandardnej výbave každého vozidla Qoros. Disponuje samostatným grafickým prostredím, ktoré vyvinula priamo automobilka Qoros. Pre jednoduchšie ovládanie nechýbajú v tomto systéme ani gestá. Hovor napríklad prijmete „švihnutím“ kdekoľvek po displeji smerom k vodičovi, prípadne ho odmietnete rovnakým gestom, ale opačným smerom. Vodič sa tak nemusí sústrediť na to, aby na displeji trafil presne určité tlačidlo. Znie to skutočne zaujímavo, čo poviete? Možno to nebude trvať dlho a Qoros sa stane silným konkurentom aj pre prémiové značky.

QorosCloud

Foto: Qoros

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.