Reklama

Impossible - elektrobicykel, ktorý sa zmestí do vaku a uháňa až dvadsiatkou

Marek Šimunek

Bicykle s elektrickým pohonom sú vynikajúcim dopravným prostriedkom do veľkomesta. Ich problémom však môžu byť rozmery a hmotnosť. Ak teda chcete okrem svojho elektrobicykla využívať aj hromadnú dopravu môžete mať problém. To však neplatí v prípade nového nápadu, ktorý sa objavil na Kickstarteri. Tento elektrobycikel s príznačným názvom Impossible (nemožné) sa totiž zmestí do vášho vaku! Bez problémov tak môžete dopravu pomocou neho kombinovať s mestskou hromadnou dopravou.

Impossible

Impossible

Skladací bycikel s elektromotorom, ktorý vytvoril tím spoločnosti Impossible Technologies je tak hotovým zázrakom. Systém ramien nahradili kruhovým tvarom,do ktorého zapadne všetko, vrátane sedadla. To tvorí plastový obal, ktorý v zloženom stave chráni celý bicykel. O dostatok energie sa stará 10 batérií s kapacitou 2 900 mAh, vďaka ktorým zvládne Impossible 25 kilometrov čisto elektrickej jazdy. Impossible pritom nie je žiadny slimák a po dobu 45 minút si to vie uháňať rýchlosťou takmer 20 km/h.

Tento zázrak pritom dokáže uniesť človeka s hmotnosťou do 85 kg, takže ak máte viac, máte smolu. Alebo môžete začať rovno s chudnutím, keďže Impossible sa v prípade úspechu vo svojej kampani dostane k prvým záujemcom až v auguste budúceho roku. Špeciálna cena počas kampane je stanovená na 530 USD, ale to aká bude reálna predajná cena známe nie je.

Impossible

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.