Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ikonická myš je späť, Logitech G502 X ponúkne opticko-mechanické spínače

Ikonická myš je späť, Logitech G502 X ponúkne opticko-mechanické spínače
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech
Stanislav Vinc
Ikonická myš je späť, Logitech G502 X ponúkne opticko-mechanické spínače
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Jedna z najpredávanejších herných myší sa vracia na trh v celkom novej generácii a to hneď v troch rôznych verziách. Logitech G502 X si hráči budú môcť vybrať v základnej káblovej, bezdrôtovej a PLUS verzii.

Nová generácia sa od tých predchádzajúcich navonok až tak príliš nemení, až na drobnosti a fakt, že do ponuky po prvý krát po vzore nedávno predstavenej Aurora Collection pribudne aj biela verzia. Prvá generácia tohto modelu dorazila na trh ešte v roku 2014, tá aktuálna (LIGHTSPEED) v roku 2019.

Zdroj | Logitech
Obsah pokračuje pod reklamou

Všetky tri verzie budú mať pod povrchom spoločnú technologickú novinku, na ktorú je Logitech špeciálne hrdý – hybridné opticko-mechanické spínače LIGHTFORCE. Tie v sebe spájajú výhodu mechanických snímačov v podobe typickej hmatovej odozvy s rýchlosťou a presnosťou optických snímačov.

Navonok i pocitovo tak tlačidlá myšky G502 X pôsobia bežne, no ostatné myši bude prekonávať nízkou latenciou a taktiež aj odolnosťou voči 2-klikom, ktoré po istom čase vznikajú pri mnohých myšiach ako vedľajší efekt opotrebenia.

Logitech pri novej generácii prepracoval aj vyberateľné tlačidlo na zmenu rozlíšenia, ktoré je k myši prichytené magneticky. Tlačidlo možno kedykoľvek vybrať, otočiť a prispôsobiť tak jeho uchopenie rôznym veľkostiam rúk. V prípade, že ho hráč nechce používať, ho stačí vybrať a zameniť za záslepku.

Na vrchu myši už tradične dominuje rolovacie koliesko, ktoré bolo s novou generáciou opäť vylepšené a hráčom ponúkne vyššiu stabilitu s nižšou hmotnosťou. Aj v tomto prípade bude k dispozícii režim rýchleho nekonečného rolovania popri presnom posune.

Telo myšky tvorí ľahký endoskeleton, vďaka ktorému je myš ľahká a pevná zároveň. Vo verzii Plus ju pretína programovateľné RGB podsvietenie, ktoré si je samozrejme možné zosynchronizovať s ostatným príslušenstvom s podporou LIGHTSYNC.

Na spodku myšky sa už tradične nachádzajú teflónové nožičky, ktoré zabezpečia plynulý pohyb po podložke či inom vhodnom povrchu. Zaujímavosťou je, že myš je vyrábaná s neutrálnou uhlíkovou stopou (CO2) a jej krabička je vyrobená z recyklovateľných materiálov a kontrolovaných lesných porastov.

Na opačnej strane myši sa zas nachádza herný snímač HERO 25K s presnosťou polohovania v pomere 1:1 na submikrónovej úrovni bez vyhladzovania, filtrovania alebo akcelerácie. Bezdrôtové verzie myši sa nabíjajú cez USB-C, no kompatibilné sú aj s bezdrôtovými nabíjacími podložkami Logitech G POWERPLAY. Hráči sa tiež konečne dočkajú možnosti pripojiť k jednému LIGHTSPEED prijímaču dve zariadenia s týmto protokolom. Túto možnosť zatiaľ ponúkajú napr. klávesnice Logitech G915, G915 TKL či G715.

Ako sme to už spomínali v úvode, Logitech G502 X dorazí do predaja v troch verziách. Káblová verzia bude na našom trhu dostupná za cenu 89,99 € a bezdrôtová verzia G502 X LIGHTSPEED za 149 €. Verzia G502 X Plus s RGB podsvietením bude v predaji exkluzívne iba v Alze a PGS.sk za 169 €.

Všetky tri modely dorazia do predaja v čiernom i bielom variante už 20. septembra. Vybraní partneri budú k predobjednávke myší pribaľovať ako darček aj podložku. Na trhu však bude naďalej k dispozícii aj súčasná generácia.