Reklama

IKEA prichádza so smart senzorom kvality vzduchu, ktorý vám sám zapne čističku

Zdroj | Ikea
Richard Pliešovský
Zdroj | Ikea
Zdroj | Ikea

Inteligentný senzor s „ľahko“ zapamätateľným názvom Vindstyrka predstavuje šikovné riešenie, vďaka ktorému budete mať prehľad o kvalite vzduchu, ktorý doma dýchate.

Tentokrát nejde o gadget, ktorý si technologický nadšenec po čase odloží na poličku, ale o dôležité zariadenie, ktoré monitoruje to, čo dýchate. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie však až 9 z 10 ľudí na svete dýcha znečistený vzduch. Pre mnohých to môže byť prekvapením, že znečisťujúce látky sa nevyskytujú iba v exteriéri, ale aj v interiéri našich domácností.

Senzor nepotrebuje žiaden hub, displej vás okamžite informuje o úrovni PM2,5, TVOC, ale aj o teplote a vlhkosti. PM2,5 sú pevné častice – najškodlivejšie znečisťujúce látky, ktoré nemožno vidieť voľným okom, skratka TVOC znamená celkový obsah prchavých organických látok a označuje mieru znečistenia rôznymi plynnými znečisťujúcimi látkami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak si Vindstyrku pripojíte k stanici pre inteligentné výrobky Dirigera, budete môcť sledovať kvalitu vzduchu v aplikácii Ikea Home. Vďaka tomuto prepojeniu môžete spustiť napr. čističku vzduchu Starkvind. Rýchlosť ventilátora sa bude automaticky prispôsobiť v závislosti od množstva častíc PM2,5 vo vzduchu a zabezpečiť tak, že vzduch v interiéri bude stále čo najčistejší.

Gadget sa začne predávať od apríla 2023, cena zariadenia je určená na 39,99 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.