Reklama

IKEA predstavila Vappeby, mini-reproduktor za pár eur stvorený do sprchy

Zdroj | IKEA
Michal Sobek
Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

Spoločnosť IKEA, známa skôr svojim nábytkom, predstavila nový prenosný Bluetooth reproduktor Vappeby. Okrem odolnosti proti vode metie konkurenciu pod koberec aj takmer ľudovou cenovkou.

Produktový dizajnér Stjepan Begic uviedol, že cieľom tohto zariadenia bolo ponúknuť kvalitný zvuk vo všestrannom produkte, ktorý sa dá použiť naozaj kdekoľvek. Reproduktor je skutočne malý, jeho rozmery sú len 8 x 6 x 8 centimetrov.

Samotné plastové telo je potiahnuté silikónom a v balení je aj praktické pútko na jeho uchytenie takmer kdekoľvek. Na trhu bude dostupný v troch farbách, čiernej, červenej a žltej. Jeho najväčším lákadlom je certifikácia IP67. Reproduktor je tým pádom odolný voči prachu a vydrží ponorenie do vody až po dobu 30 minút.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zaujímavou funkciou je tiež možnosť jeho prepojenia s ďalším kusom a teda vytvorenia stereo efektu. Rozhranie Bluetooth umožňuje, že si ho viete pripojiť k smartfónu, tabletu alebo počítaču. Na fotografiách možno vidieť, že horná strana obsahuje jedno fyzické ovládacie tlačidlo.

Skvelo je na tom aj výdrž. Výrobca deklaruje, že reproduktor IKEA Vappeby vydrží až 80 hodín na jedno nabitie v prípade, že nastavíte hlasitosť na polovičnú úroveň. Na nabíjanie potom slúži dnes najpoužívanejší USB-C konektor. Kábel alebo adaptér však v balení nenájdete.

Pozrite si

WhatsApp a Telegram vám možno bez vášho vedomia kradnú peniaze. Ako to?

Cena je taktiež veľmi zaujímavá. Bluetooth reproduktor IKEA Vappeby sa predáva aj u nás a to za cenu 12,99 eur, aktuálne v čiernej a červenej farbe. Je to cenovka, ktorá hravo prekonáva všetku svoju konkurenciu, pričom súperiť s ňou môžu len nejaké „no name“ reproduktory.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.