Reklama

IKEA ovládne naše obývačky s novou TV

Drahomír Piok

Švédsky výrobca nábytku ovládne naše obývačky. Ponúkne komplexný multimediálny systém, ktorý obsahuje televíziu, Blu-ray, FM rádio a 2.1 kanálový zvuk. Všetky zariadenia budú integrované alebo inak povedané vstavané do nábytku. Zákazníci sa tak zbavia káblov a usporiadanie obývačky nadobudne nový dojem.

uppleva

Ďalší skladací nábytok?

Výrobok so zvláštnym menom Uppleva zaujímavo doplní portfólio výberu známej nábytkárskej spoločnosti. Možno IKEA vyslyšala hlas zákazníkov, ktorí podobné riešenie požadovali. Kus nábytku obsahuje LCD LED televíziu s rôznymi uhlopriečkami a Full HD rozlíšením od nešpecifikovanej značky. Označenie Smart TV ale môže napovedať o televízií od Samsungu. Tá ďalej obsahuje dvojicu USB, analógový video vstup alebo 4x HDMI pripojenie. Farbu rámu okolo televízie bude voliteľná, tak isto ako farba celého stolíka, ktorý môže byť zasadený do nespočetných variíácií spolu s inými skrinkami.

uppleva

Všetko v jednom

Okrem iného Uppleva obsahuje aj Blu-ray prehrávač, ktorý si samozrejme rozumie s DVD alebo CD diskami. Zabezpečená je aj podpora FM rádia. O zvuk sa štandardne postará 2.1 kanálový systém s ukrytými reproduktormi a bezdrôtovým subwooferom. Celý systém je možné ovládať len jedným univerzálnym diaľkovým ovládačom. Televízny stojík poskytuje aj skryté prázdne miesto pre inú elektroniku. Presné hardvérové parametre nie sú známe. Mimochodom IKEA poskytuje až 5 ročnú záruku! Na Slovensku by sme sa novinky Uppleva mali dočkať až v budúcom roku. Cena bude veľmi sympatická, v prepočete začína štartovať približne od 1 000 €. Či aj tento produkt si budete musieť doma sami poskladať, zatiaľ nie je potvrdené :). V redakcii sme ešte IKEA výrobky netestovali, ale ako vidíte, časy sa menia a budeme sa snažiť byť medzi prvými.

uppleva

Foto: IKEA

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.