Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IKEA začína predávať dostupné smart rolety

IKEA začína predávať dostupné smart rolety
Zdroj | IKEA
Viktor Šmidák
IKEA začína predávať dostupné smart rolety
Zdroj | IKEA
Zdroj | IKEA

IKEA si uvedomuje potenciálny trh smart domácností a už dlhšie prináša rôzne produkty, ktoré do tejto kategórie spadajú. Najnovšie ide o inteligentné rolety za dostupnú cenu.

https://youtu.be/HmOGqVVV44k

Populárny švédsky výrobca nábytku potichu spustil predaj smart roliet na svojom internetovom obchode. Spočiatku ale nebudú dostupné pre všetkých. Predávať sa začnú v niektorých európskych krajinách, ako napríklad Nemecku, no na slovenskom e-shope ich zatiaľ nenájdete.

Novinka je poháňaná powerbankou, ktorá sa vkladá do hornej lišty. Okrem toho sa v balení bude nachádzať aj malá kocka, ktorou sa rolety na diaľku ovládajú. Všetko bude samozrejme potrebné nabíjať a už teraz niektorí namietajú, že IKEA mohla na rolety umiestniť solárne panely. Musíme teda dúfať, že celý setup vydrží fungovať bez dobíjania aspoň niekoľko týždňov.

Zdroj | IKEA

Spolu s pukom TRÅDFRI Gateway, ktorý tvorí akýsi hub inteligentnej domácnosti pre IKEA produkty je možné rolety ovládať aj pomocou smartfónu. Ďalšou možnosťou je nastaviť automatické spúšťanie v závislosti od času. Majiteľov Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Home poteší, že rolety spolupracujú aj s týmito platformami.

Zdroj | IKEA

Inteligentný doplnok do domácnosti príde v dvoch farebných variantoch a rôznych veľkostiach. Variant FYRTUR bude pripomínať kancelárske šedé rolety, model KADRILJ má farbu podobnú, no prenikne cezeň viac svetla. Obe alternatívy sa budú dať kúpiť vo veľkostiach 100 x 195 cm, 120 x 195 cm, 140 x 195 cm, 60 x 195 cm a 80 x 195 cm. Ceny sa pohybujú od 99 do 155 eur v závislosti od veľkosti. FYRTUR a KADRILJ sa začnú predávať 2. februára.

Zdroj | IKEA

Cenová politika sa niekomu môže zdať vyššia, hlavne ak ju porovnáme s obyčajným žalúziam. Ak ste však zvažovali vonkajšie rolety či žalúzie na ovládanie, ide o veľkú úsporu.

Zdroj